Dünya'da uzun süredir beklenen 3. Dünya savaşı Rusya'nın Ukrayna işgali ile gündemde ilk sıraya yükselip, halen de devam ederken en çarpıcı açıklama Elon Musk'tan geldi.

"Twitter'ı satın almama sebebi ortaya çıktı." manşetleri ile duyurulan Elon Musk'ın açıklaması, bir banka yetkilisine "Birkaç günlüğüne yavaşlayalım. Putin'in yarınki konuşması gerçekten önemli. 3. Dünya Savaşı'na doğru gidiyorsak, Twitter'ı satın almanın bir anlamı yok." mesajı attığı iddiası ile yayıldı.

Putin, Batı'nın tavan fiyat uygulamasına meydan okudu: Çıkarlarımıza aykırı davranırlarsa hiçbir şey göndermeyiz - Son Dakika

Tesla ve SpaceX'in sahibi olarak dünyanın en gözde isimlerinden Elon Musk'ın, Twitter'ı satın alma anlaşmasından neden vazgeçtiği de uzun süredir merak edilen bir soru iken "3. Dünya Savaşı'na doğru gidiyorsak, Twitter'ı satın almanın anlamı yok" dediği tüm dünyanın da diline düştü.

Elon Musk futbol takımı mı satın alıyor?

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor

Business Insider'da yer alan haberde; Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma anlaşmasının finansörlerinden olan Morgan Stanley'deki bir bankere 8 Mayıs'ta gönderdiği mesajlarda; acele etmemeleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 9 Mayıs Zafer Günü konuşmasını beklemelerinin gerektiği söylediği yazıldı.