İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD’ın, İran Devrim Muhafızları komutanını İran içinde kaçırdığı ve hücre evinde sorguladığını iddia edince gündem de yine MOSSAD oldu.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

İsrail gazetelerinden Jerusalem Post, Devrim Muhafızları komutanlarından birinin İran içinde MOSSAD ajanları tarafından kaçırıldığını ve hücre evinde sorgulandığını iddia edince konu yine dünya basınında ele alındı.

İsrail'in iddia ettiği üzere “Yedullah Hidmeti” adlı İran Devrim Muhafızları komutanının kaçırıldığı ise Londra merkezli ve Suudi Arabistan ortaklı Iran International tarafından yalanlandı.

Mossad'daki üst düzey istifalar 'sarsıntı' mı yoksa bir tür 'iç yapılanma' mı?

MOSSAD’ın İran’daki ajanları, 30 Nisan tarihinde İran Devrim Muhafızları İstihbarat Dairesi’nin bir suikast timi komutanını kaçırmış ve Mensur Resuli adlı İranlı istihbarat şefi de, MOSSAD ajanları tarafından İran içinde kaçırılarak bir hücre evinde sorgulanmıştı.

Yaşanılanların ardından ise MOSSAD, Mensur Resuli’nin, İsrailli diplomatlar dahil olmak üzere Almanya ve Türkiye’deki İsrail vatandaşlarına yönelik suikastları organize ettiğini iddia etmişti.

Jerusalem Post took government money to publish anti-BDS special

Bu arada son iddiaların kahramanı Yedullah Hidmeti’nin ise İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun lojistik işlerinden sorumlu komutan yardımcısı olduğu ve operayonlarda silah sevkiyatını yürüttüğü iddia ediliyor.