PSG’nin yıldızı Kylian Mbappe ‘Omuz Omuza’ bağış kampanyasına destek verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, beIN Medya Grubu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Süper Lig Kulüpler Birliği, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 11 ili de derinden etkileyen depremden dolayı yardım ve dayanışma kampanyası başlattı.

Futbol camiasının önde gelen isimleri, Süper Lig’de bulunan kulüpler, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş’ın oluşturduğu dört büyükler, 1. Lig kulüpleri, 2. ve 3. Lig kulüpleri gibi pek çok isim yardım yapmak için adeta kıyasıya mücadele verdi.

Televizyon ekranlarında, radyolarda ve dijital mecralarda canlı yayınlanan ‘Omuz Omuza’ kampanyasına yurt içi ve yurt dışından destekler de yağdı.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

PSG’nin yıldızı Mbappe ‘Çocukların hayalleri benim için çok önemli” dedi

Bu desteklerden biri de Paris-Saint Germain kulübünün yıldız futbolcusu Kylian Mbappe tarafından geldi. ‘Omuz Omuza’ kampanyasına canlı bağlantı gerçekleştiren Mbappe, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremden dolayı derin ve büyük bir üzüntü yaşadığını söyleyen Mbappe, yapılan bu yardım kampanyasının bir parçası olduğu için son derece gurur duyduğunu söylerken ‘Çocukların hayalleri benim için çok önemli’ ifadelerini kullandı.

PSG’nin yıldızı Mbappe, imkanlarını çocuklara ve depremi yaşayan insanlara yardımcı olmak için kullanacağını söylerken Türkiye için de her şeyin artık daha iyi olacağını aktardı.

Diğer bir yandan Mbapp’nin kulübü Paris-Saint Germain de ‘Omuz Omuza’ kampanyasına destek verdiğini duyurdu. PSG Başknaı Nasser El-Khelafi de Türkiye’ye yardım etmenin görevleri olduğunu ve Türkiye’yi de aileleri olarak gördüklerini söyledi. Başkan Khelafi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile görüştüğünü ve bu kampanyanın da çok önemli olduğunu söyledi. Khalefi, toplamda 50 milyon Euro’yu bulan bağış olarak PSG adına 1 milyon Euro, Digiturk adına 20 milyon lire ve Avrupa Kulüpler Birliği adına da 500 bin Euro bağışladıklarını duyurdu.