Futbol dünyası, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem için ‘Omuz Omuza’ kampanyası başlattı.

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu TFF, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu iş birliği ile Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremden dolayı ekranlarda ve radyolarda dayanışma kampanyası başlattı. ‘Omuz Omuza’ adı verilen kampanya, A Spor, beIN Sports, D Smart Spor, S Sports, Tivibu, Sportstv, TRT Spor, TV8 ve kulüp televizyonlarından yayınlanırken aynı zamanda da TRT Radyo, Radyo Gol, Rasyospor ve Lig Radyo’nun yanı sıra da pek çok dijital mecrada da canlı olarak yayınlandı.

Spor camiasından yurt içi ve yurt dışı olmak üzere pek çok ismin bir araya geldiği kampanya kapsamında, deprem bölgesinde yaşayan insanların yaralarını sarmak için bağışlar düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek başta olmak üzere de Süper lig’de bulunan tüm kulüp başkanları da kampanyaya katıldı.

Türk futbolunun önde gelen isimleri de ‘Omuz Omuza’ kampanyasına katılırken dünya çapında ünlü futbolcular ve futbol adamları da kampanyaya destek verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, ortak değerleri bir araya getirmenin ve birlik ve beraberlik içinde olmanın acıyı hafifletecek yolun olduğunu söylerken peş peşe yaşanan depremlerde de spor camiasının birbirine kenetlenmesi ve yaraları sarmak için seferber olmasının da gurur verici olduğunu yaptığı açıklamada belirtti. Bakan Kasapoğlu, elini taşın altına koyan camianın her ferdiyle de gurur duyduğunu ifade ederken ligin önümüzdeki iki haftasında da tüm futbol karşılaşmalarının şifresiz bir şekilde herkese açık olacağını duyurdu.

Tüm bunların yanı sıra TFF Başkanı Büyükekşi de federasyon olarak 80 milyon TL bağış ile ‘Omuz Omuza’ kampanyasını başlattıklarını duyururken, tüm Süper Lig kulüplerinin de 59 milyon TL bağış yaptığını ve 1. Lig kulüplerinin de 5 milyon liralık bağış gerçekleştirdiğini söyledi.

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Türk bayrağı altındaki herkesin yardım kampanyalarına destek vermelerini rica etti ve Hatay’da bulunduğu süre zarfında 100 kişiyi tanıdıysa yarısını kaybettiğini belirtti. Volkan Demirel, kalanların da geleceğini kaybettiğini söylerken oradaki sorunların hala devam ettiğini ve kendisinin de bizzat bu duruma şahit olduğu için herkesin de elini vicdanına koyarak hareket etmesi gerektiğini düşündüğünü dile getirdi. Öte yandan, Antrenör Gökhan Zan ise 100 yılın felaketini yaşadıklarını ve bir buçuk dakika içerisinde hiç kimseyle vedalaşamadan kaybediyorsunuz ifadelerini kullandı. Hatay’ın sadece Atatürk’ün değil herkesin şahsi meselesi olduğunu dile getiren Gökhan Zan, bundan sonra da yapılacak yardımların sürdürülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti.

‘Omuz Omuza’ kampanyasına Paris Saint-Germain’in yıldız futbolcusu olan Kylian Mbappe de katıldı. Canlı yayına bağlanan Mbappe, bu kampanyanın bir parçası olduğu için çok gurur duyduğunu ve çocukların hayallerinin de kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederken, imkanlarını da onlara yardımcı olmak için kullanacağını ve Türkiye için de her şey çok daha iyi olacağını açıkladı.

Spor camiasında başlatılan ‘Omuz Omuza’ kampanyası en az 6 ay daha devam edecek olup kampanyaya destek olmak için de bir takım özel maçlar da organize edilecek. Destek olmayan her vatandaş ‘Destek’ yazıp 8332’ye SMS atabilirken, omuzomuza.org sitesi üzerinden de hem kart hem de havale ile EFT bağışı yapılabilecek.