Telegram'ın Whatsapp'a çok yaklaştığı iddiası bizzat Fortune dergisinin araştırmasından geldi. Verilere bakıldığında ise Whatsapp ve Telegram arasında daha az fark var. Popülerlik anlamında Facebook Messenger bile Telegram'ın gerisinde kaldı. İşte detaylar...

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Fortune dergisinin paylaştığı veriler doğrultusunda, küresel mesajlaşma uygulamalarının kullanılma sıklığına göz gezdirildi. Özellikle de bu sıklığa bakacak olursak Whatsapp ilk sırayı alırken, ikinci sırada Telegram bulunuyordu. Facebook Messenger ise Telegram'ın gerisinde kaldı. Peki hali hazırda bu verilerde başka hangi detaylar ortaya çıktı? Telegram'ın kurucuları arasında gösterilen Pavel Durov, önemli bir açıklamada bulundu.

Telegram İkinci Sırada!

Whatsapp, %44 ile mesajlaşma uygulamaları arasında birinciliğini ilan etti. İkinci sırada ise %31 ile Whatsapp'ın son yıllarda patlama yapan ve ciddi bir şekilde büyüyen rakibi Telegram bulunuyor. Üçüncü sırada %21 ile Facebook Messenger bulunmakta. Üç uygulamanın elde ettiği pay ise diğer uygulamalara kıyasla %95'lik dilimi oluşturdu.

whatsapp-2

Pavel Durov Umutlu Konuştu!

Pavel Durov, rakiplerinin Telegram'ın büyümesi konusunda endişelendiğini dile getirdi. Telegram, son yılların en hızlı çıkış sağlayan mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Telegram kurucusunun da ifade ettiği üzere, en popüler bulut tabanlı mesajlaşma uygulaması olarak kayıtlara geçti. Son 5 yıllık veriye göre durum bu şekilde. Telegram'ın her geçen gün kendisini yenilemesi ve bununla birlikte kullanıcı sayısını artırması ise ayrı bir gelişme. Bakalım Whatsapp ile olan rekabetinde Telegram'ın elinde başka bir koz olacak mı?