Rusya'nın Ukrayna'yı işgale başlamasının 6. günü sona eriyor. Ukrayna'da Rus saldırıları hız kesmeden devam ederken iki ülke arasında müzakere görüşmeleri sürecek. Dün yapılan görüşmelerden herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Görüşmelerde iki tur için gün bekleniyordu. Nihayet haber geldi. Rusya ve Ukrayna arasındaki ikinci görüşme yarın yapılacak.

Rus ordusunun Ukrayna'ya girişinin üzerinden 6 gün geçti. Dün Belarus sınırında Ukrayna ve Rusya tarafları arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Ancak yapılan müzakere eden bir sonuç alınamadı. Görüşmelerde ikinci turun ne zaman yapılacağı ise merakla bekleniyordu. Fotoğrafların tekrar bir araya gelmesi için gün belirlendi. Belarus ve Polonya sınırında yapılacak olan görüşme Yarın gerçekleşecek.

Rusya basını duyurdu

Ukrayna ve Rusya arasında yapılacak olan ikinci müzakere görüşmeleri ile ilgili Rus basını bugün önemli haberler verdi. Haberlere göre görüşmelerin ikinci turu yarın yani 2 Mart çarşamba günü gerçekleşecek.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Zelenski’nin ofisinden yeni açıklama

Ukrayna ve Rusya arasında yapılan müzakere görüşmelerinden ilk bilgiler de geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre Ukrayna, ülkede bulunan tüm Rus birliklerinin geri çekilmesini talep ediyor. Kremlin ise müzakerelerin başladığı sıralarda yaptığı açıklamada müzakere görüşmelerinin sessiz ilerleyeceğini ve delegasyonların talep ve pozisyonlarının açıklanmayacağını bildirmişti.