Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi tüm dünyanın gündeminde ki sıcaklığını korurken Putin’in hedefinde Zelenski ve ailesi yer alıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’nin eşi Olena Zelenska herkes tarafından merak ediliyor. Ukrayna lideri Zelensky’nin eşi kimdir? Putin’in hedefinde Ukrayna'nın First Lady'si olena zelenska mı var?

Rusya'nın işgali altında olan Ukrayna son günlerde dünyanın en önemli gündem maddelerinden Biri haline dönüştü. Ukrayna seçilmeden önce herkesin şüphe ile baktığı Zelenskiy de ülkesinin başından hiçbir yere ayrılmadı. Komedyenlikten devlet başkanlığına kadar yükselen ve şu anda dik duruşu ile tüm dünyanın gıpta ile takip ettiği Zelenski’nin eşi First Lady’si Olena Zelenska da dünya gündeminde. Peki, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin eşi kim? Ukrayna'nın First Lady'si Olena Zelenska kimdir?

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

ukrayna-lideri-zelenskinin-esi-kimdir-putinin-hedefi-ukraynanin-first-ladysi-olena-zelenska-mi-4

Eşinin yanından hiç bir yere ayrılmadı

Rusya'nın Ukrayna'ya işgal etmesi ile birlikte First Lady Olena Zelenska eşi ile birlikte Ülkeyi terk edeceği düşünülüyordu. Ancak Olena Zelenska geçtiğimiz Cuma günü sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak hala Ukrayna'da olduğunu ve eşinin yanında olduğunu duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Ukrayna bayrağı ekleyen Olena Zelenska, “Sevgili halkım! Ukraynalılar! Bugün hepinize bakıyorum. Televizyonda, sokaklarda, internette gördüğüm herkese." notunu düştü. Olena Zelenska sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında ise "Biz kocaman bir orduyuz. Ve bugün ne ağlıyorum ne korkuyorum" diyen Olena "Sakin ve güven doluyum. Çocuklarım yüzüme bakıyor. Onlarlayım, eşimin yanındayım. Ve sizlerleyim. Sizi seviyorum. Ukrayna’yı seviyorum.” ifadelerini kullandı.

ukrayna-lideri-zelenskinin-esi-kimdir-putinin-hedefi-ukraynanin-first-ladysi-olena-zelenska-mi-3

Zelenski’nin eşi Olena Zelenska kimdir?

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’nin eşi Olena Zelenska 44 yaşında ve Mimarlık Fakültesi mezunu. Ancak Mimarlık yapmayan Olena, eşinin televizyon için hazırlanan komedi şovları ve programları ile birlikte dizilerinin yazarlığını yapmayı tercih etti. Eşinin siyasete atılma kararını çok istemese de karar kesinleşince yanında olmayı ihmal etmeyen Olena, Aynı zamanda İki çocuk annesi. First Lady olduktan sonra Başarılı bir şekilde Çalışmalarına devam eden Olena, Ukrayna halkı tarafından da çok seviliyor.

ukrayna-lideri-zelenskinin-esi-kimdir-putinin-hedefi-ukraynanin-first-ladysi-olena-zelenska-mi-2

Yıllar sonra ortaya çıkan tesadüf

Güzelliği ve zarafeti ile de dikkatleri üzerine çeken Olena Zelenska aslında 1978 yılında o dönem Sovyetler Birliği'nin bir parçası olan Kryvyi Rih’de dünyaya geldi. Bölgede o zamanlar Rusça konuşuluyordu. Aslında Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky de o dönemler habersiz bir şekilde eşiyle aynı yerde aynı yılda dünyaya geldi. Hatta çift aynı okullara gitti ve birçok ortak arkadaşları da var. Olena ve Zelensky üniversite eğitimine başladıktan sonra tanıştı. O zamanlar Zelensky hukuk fakültesinde okurken Olena ise Mimarlık fakültesinde okuyordu. Çift üniversite yıllarında başlayan aşklarını 8 yıl boyunca sevgili olarak devam ettirirken 2003 yılında ise dünya evine girdi. Eşinin çok ünlü olduğu dönemlerde de hep spot ışıklarından uzak kalmayı tercih eden Olena, eşi devlet başkanı seçildikten sonra da çalışmalarını çocuk hakları ve kadın hakları yönünde devam ettirdi.