Gelir durumu iyi olmayan ailelere güncel olarak çocuk destek ödemesi yapılıyor. Aylık kaç TL ödeme alacağınızı hemen sorgulayabilirsiniz. Bakanlık onaylı destek paranızı PTT'den alabileceksiniz. İşte güncel çocuk yardım ödeme miktarı...

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Bakanlık, çocuk desteği için harekete geçti. Çocuk sahibi olan ailelere yardım ödemesi yapılacak. Konuyla ilgili detaylar ve çok daha fazlası yazımızda yerini aldı. Eğer sizler de gelir durumunuzdan memnun değilseniz ve yardım ödemesi almanız gerektiğini düşünüyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Ailelerin bu doğrultuda kişi başı gelirlerine dikkat etmesi gerekiyor. Eğer belirli bir seviyenin altında ise sizler de ödeme alabilirsiniz.

Çocuk Destek Bileşeni Nedir?

Çocuk destek bileşeni, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın çocuklara sağladığı ödemeler arasında yer almaktadır. Sizler de çocuk sahibi iseniz ancak gelir durumunuz pek de iyi değilse başvuru yaparak bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Sahip olduğunuz çocuk sayısına göre alacağınız aylık ödeme değişkenlik gösterebilir. Güncel ödeme tablosunu sizlerle paylaşacağız. Durumunuz yok ise bir an önce başvuru yapabilir ve PTT üzerinden ödeme almaya hak kazanabilirsiniz. Peki aylık olarak kaç TL ödeme yapılacak?

Çocuk Sayısına Göre Destek Paraları

Aşağıda yer alan listeyi inceleyerek bakanlığın size ne kadar ödeme yapacağını öğrenebilirsiniz. Aylık olarak veirlen çocuk destek bileşeni paraları ve daha fazlası için detaylar yazımızda yerini alıyor. Sizler de fırsattan faydalanabilirsiniz

1-2 çocuklu aileler için 350 TL
3 çocuklu aileler için 450 TL
4 çocuklu aileler için 550 TL
5 ve daha fazla çocuğa sahip olan aileler için 650 TL ödeme yapılmaktadır.