Duyan duymayan kalmasın! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine büyük müjde geldi. En az maaş miktarı 10 bin TL olarak belirlendi! İşte en az emekli maaşı açıklamasının detayları...

Temmuz 2023’te yapılacak olan ara zamma dair net açıklamalar gelirken memur, memur emeklisi, asgari ücretli, SSK, Bağ-Kur emeklileri maaşlarının yüzde kaç oranında zamlanacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından gelen açıklamalar ışığında maaşlara ciddi oranlarda zam beklentileri arttı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle iki açıklaması vatandaşlar için büyük umut vaat etti. Bunlardan birincisi yapılacak olan zamlara refah payı eklemesinin de konulacağıydı. Bir diğeri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.” açıklaması oldu. Peki, Temmuz 2023 ara zamları ne kadar olacak? SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaş zammı ne kadar? Minimum emekli maaşı Temmuz 2023’te ne kadar olacak? 

emekli maaş zammı ne kadar temmuz 2023

MİNİMUM EMEKLİ MAAŞI NE KADAR? 

5 bin 500 TL olarak Ocak 2023 tarihinde alınan minimum emekli maaşları Mart ayında 7 bin 500 TL’ye 2 bin TL zam ile arttırıldı. Buna en az 5 bin 500 TL maaş alan emekliler sevinse de maaşları mevcut olarak 6 bin TL, 7 bin TL olan emekliler için bir düzenleme gelmemesi vatandaşları üzdü. Ancak Temmuz 2023’te ise gelecek maaş zammı düzenlemesi ile en az maaş 10 bin TL olarak açıklandı. 

BAKAN BİLGİN EMEKLİ MAAŞLARINI AÇIKLADI! 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlara yaptığı açıklama ile mutluluk yaşattı. Yaptığı açıklamada hem en az emekli maaşını 10 bin TL olarak duyurdu hem de en az maaştan fazlasını alan emeklileri de unutmadı. İşte açıklamadı şu şekilde oldu: 

ssk bağkur emeklisi maaşları temmuz 2023

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

“Deprem öncesinden çalışmalarımızı yapmış ve Meclis’e iletmiştik. Minimum emekli maaşı 7 bin 500 TL olarak belirledik ve prim günü az olan vatandaşları da unutmadık. Sosyal devlet anlayışıyla beraber onlara da aylıklarını bağladık. Temmuz 2023’te ise 7 bin 500 TL – 10 bin TL, 10 bin TL – 15 bin TL, 15 bin TL – 20 bin TL ve 20 bin TL’den fazla olarak emeklilere hazırladığımız maaş zammı düzenlemesini uygulamaya koyacağız.”