Milyonlarca vatandaşa müjdeli haber geldi.

E-Devlet üzerinden daha önce yardım alan veya alamayan tüm vatandaşlara başvuru yapmaları halinde 1100 TL yardım ödemesi yapılacak. Son kez ödeneceği belirtilen yeni yardım müjdesi duyuruldu. PTT şubeleri üzerinden 1100 TL nakit para yardımı alabilirsiniz. E-devlet'in yeni 1100 Tl sosyal yardım başvuruları ile ilgili detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Milyonlarca vatandaş devam eden ekonomik sıkıntılarla mücadele ederek geçim savaşı veriyor. Devlet ise ihtiyaç sahibi durumda olan dar gelirli vatandaşlar için yeni yardım paketlerini gündeme alıp hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak E-Devlet üzerinden başvuru yapan tüm vatandaşlara 1.100 TL nakit para yardımı yapılacağı duyuruldu. Peki nasıl başvuru yapılır? Kimler başvuru yapabilir? E-Devlet 1.100 TL yeni ve son sosyal yardım müjdesinin detayları merakla araştırılıyor. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurulara başladı. Adeta akın akın başvuru yapılıyor.

E-Devlet'ten Son Kez 1100 TL Yardım Alabilirsiniz

Enflasyon ve döviz kurlarındaki baskı nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Devlet de bu süreçte dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal yardımlarına hız kazandırmış durumda. Şimdi e-Devlet portalı üzerinden açılan yeni başvurular ile PTT şubelerinden alınabilecek 1.100 TL sosyal yardım müjdesi gündeme geldi. Söz konusu sosyal yardımdan asgari ücretli çalışanlar, ev hanımları, öğrenciler, yaşlılar, emekli aylığı alan vatandaşlar da yararlanabilecek.

Başvuru Nasıl Yapılır?

1100 TL Sosyal yardım başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlar, PTT şubelerine müracaat ederek 3 TL karşılığında alabilecekleri E-Devlet şifreleri ile "turkiye.gov.tr" adresinden giriş yaparak çıkan ekranda arama kısmına "Sosyal Yardım Başvurusu" yazacaklar. Ardından açılan pencerede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altından "Yeni Başvuru"ya tıkladıktan sonra karşılarına çıkan formu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formunu tam ve eksiksiz biçimde doldurarak başvurunuzu tamamalyabilirsiniz.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Ödemeler PTT Üzerinden Yatırılacak

Dar gelirli vatandaşlara yönelik son kez ödenecek olan 1.100 TL sosyal yardım ödemesi PTT şubeleri üzerinden hak sahiplerine ödenecek. Başvuruları onaylananlar Aralık ayının ilk haftası boyunca PTT şubelerine müracaat edip TC Kimliklerini ibraz ederek 1100 TL nakit yardım ödemesini cebine koyabilecek.

Söz konusu sosyal yardım ödemesi kişi bazında değil hane bazında yapıldığından her aileden yalnızca 1 kişi başvuru yapabilecek ve aileye sadece 1 kez ödeme yapılacaktır. İlerleyen süreçte bu yardımların ailenin muhtaçlık durumuna göre düzenli olarak yapılabileceği de iddia ediliyor.