Mevcut Corona salgını ve kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bu sene grip aşısı temini geçtiğimiz seneye göre katbekat talep edilmekte iken Sağlık Bakanlığı tarafından e-nabız sistemine grip aşısı alabilecek risk grubunda olan kişilerin ve kronik rahatsız

Gözden kaçırmayın

Rusya-Ukrayna Savaşında Tarihi Hamle! Zelenski Uyardı Ancak Birçok Ülkeyi Savaşa Dahil Edecek Bu Hamle Kimden Geldi?? Rusya-Ukrayna Savaşında Tarihi Hamle! Zelenski Uyardı Ancak Birçok Ülkeyi Savaşa Dahil Edecek Bu Hamle Kimden Geldi??
Mevcut Corona salgını ve kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bu sene grip aşısı temini geçtiğimiz seneye göre katbekat talep edilmekte iken Sağlık Bakanlığı tarafından e-nabız sistemine grip aşısı alabilecek risk grubunda olan kişilerin ve kronik rahatsızlığı olan bireylerin öncelikli olarak grip aşısını alabileceklerini açıkladı. E-nabız grip aşısı aramaları Bu sıralar çok merakla araştırılırken e-nabız şifremi girdikten sonra grip aşısı alabileceğiniz risk grubu dahilinde olup olmamanız şeklinde belirleniyor . Bu sebeple grip aşıları için ilk öncelikle Sağlık Bakanlığı belirlenen  grubuna göre aşı yapılmasının öngörüldüğünü açıkladı.

E-nabız grip aşısı sorgulama


Belirli risk grubuna dahil olanların listesi grip aşısı alabilecek bireylere listesi e nabız sistemi üzerinden belirlenmiş iken e-nabız grip aşısı fiyatının da geçtiğimiz sene ile aynı olup 72,64 lira olarak satılacağını ve teminatının eczanelerden sağlanılacağı belirlendi.

Telefonunuza e-Nabız uygulamasını indirerek ya da https://enabiz.gov.tr/ adresinden e-Nabız sistemine giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız ayrıca muayene, tetkik ve tedavilerin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinin yönetilebildiği, tıbbi özgeçmişe tek bir yerden ulaşılabilecek bir kişisel sağlık kaydı sistemi.

Sisteme girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün oluyor:

e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, e-İmza veya Mobil İmza kullanılarak T.C. Kimlik Numarası ile sisteme giriş yapılabiliyor.

e-Devlet şifresi yoksa Sağlık Bakanlığı'na kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarasının kaydı yapılarak telefona gelecek kısa mesaj ile iletilen tek kullanımlık erişim koduyla sisteme girilebiliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çokça talep edilen grip aşısı için uzmanlar, riskli grupların öncelikli olmasını önermişti.

Grip aşısı olacak kişilere aile hekimleri karar verecek. Öncelik kronik rahatsızlığı olanlara ve 65 yaş üstü kişilere verilecek.

E-nabız grip aşısı fiyatı ne kadardır


Tüm dünyada sınırlı sayıda üretildi ye açıklanan grip aşısı ile alakalı olarak Sağlık Bakanlığı Son dakika yaptığı açıklamada e-nabız üzerinden kimlere grip aşısı verileceği konusunda bilgiler verdi. Ilk etapta gelen grip aşılarının aile sağlığı Merkezi'nde olan aile hekimleri tarafından yazılan reçeteler ile birlikte e-nabız sisteminde uyumlu olan kişilere eczaneler tarafından verilecek