Cinsel istismara uğradıktan sonra intihar eden Eda Nur Kaplan geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gündemine oturmuş ve sosyal medyada infial yaratmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Henüz 18 yaşındayken Bir binanın 15 katından atlayarak canına kıyan Eda Nur Kaplan’ın ölümü Türkiye'nin gündemine oturmuş ve sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı. Eda Nur Kaplan’ın cinsel istismara uğradığı ve ardından da intihar ettiği öne sürülmüştü. Ancak genç kızın annesi olayın intihar olmayabileceğini söylüyor. Peki Eda Nur Kaplan öldürüldü mü? Eda Nur Kaplan son dakika gelişmeleri haberimizde…

18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos 2021 tarihinde Ankara Çankaya'da bulunan bir binanın 15 katından atlayarak canına kıymıştı. Eda Nur Kaplan daha öncesinde Yusuf G. ve Mehmet A. isimli 2 kişinin tecavüzüne uğradığını öne sürülmüştü. Yürekleri yakan olay sonrasında genç kız toprağa verilirken tecavüzle suçlanan iki kişi ise gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Ancak Eda Nur Kaplan’ın ölümünde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. 18 yaşındaki genç kızın annesi bu olayın intihar değil cinayet olabileceğini söylüyor. Peki Eda Nur Kaplan öldürüldü mü?

ANNE O EVDEKİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Türkiye'nin konuştuğu Eda Nur Kaplan olayında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Henüz 18 yaşındayken cinsel istismara uğrayan ve ardından da canına kıyan genç kızın annesi olayın gerçekleştiği evde bulunan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kızının ölümünü şüpheli olduğunu söyleyen anne intihar değil cinayet olabileceğini iddia ediyor.

eda-nur-kaplanin-olumunde-cinayet-suphesi-eda-nur-kaplan-olduruldu-mu-1

KIZININ KENDİSİNE GÖNDERDİĞİ MESAJLARI PAYLAŞTI

Kızının o evde yaşananlar sonrasında bir cinayete kurban gitmiş olabileceğini söyleyen anne 4 saat ara ile kendisine gelen mesajları da savcılıkla paylaştı. Genç kızın sabah saatlerinde annesine her şeyin iyi olacağı yönünde mesajlar attığını söyleyen ailenin avukatı da olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Ayrıca genç kızın ertesi günü için annesi ile birlikte plan yapmasını da intihara meyilli olmadığı yönünde yorumlayan avukat, o gece evde başka bir şeyler yaşanmış olabileceğini iddia ediyor.

Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor! Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor!

EDA NUR KAPLAN ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

FOX TV'de yayınlanan Fulya ile Umudun olsun isimli programda da Eda Nur Kaplan konusu işlenmeye devam ediyor. Ancak canlı yayın sırasında genç kızın annesi ve ablası arasında ciddi anlamda tartışmalar yaşandı. Anne o gece evde bulunanları suçlarken ablanın bu konuda Sessiz kalması izleyicileri de hayrete düşürdü. Eda Nur Kaplan öldürüldü mü sorusunun yanıtı hem TV ekranlarında hem de savcılık tarafından araştırılıyor.