Muğla Marmaris Okluk Koyu'ndaki Erdoğan'a yapılan "Yazlık" Saray için 50 Milyon lira "daha" gözden çıkratıldı.

Tüm tepkilere rağmen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ısrarı ve kullanımı için yapılan "Yazlık Sarayı" için 50 milyon TL’lik yeni bir harcama daha yapılıyor.

BirGün'den Nurcan Gökdemir'in haberine göre, Saray’ın inşaat çalışmaları sürerken 2018’de yapımına başlanan ve 40-50 bin arasında sığla ve çam ağacının kesildiği iddia edilen Okluk yolunda aradan geçen beş yılda heyelan kaynaklı bozulmaların meydana geldiği ortaya çıktı.

Erdoğan'ın 'Yazlık Sarayı'nın görselleri paylaşıldı

Bunun üzerine 2 Haziran tarihinde Muğla-Marmaris yol ayrımı ile Okluk Koyu il yolunda inşaat öncesi zemin sondajı ve geoteknik proje hazırlamak için yeni bir ihale dahagerçekleştirildi ve "Pazarlık" yöntemiyle yapılan ihale, 708 bin 970 TL’ye Akademi Etüt Proje Mühendislik Müşavirlik Limited Şirketi’ne verildi.

Bununla da kalmadı; 9 Haziran tarihinde de heyelan ıslahı ve heyelan önleme amaçlı yapım işi için yine "pazarlık" yöntemiyle ihale yapılırken acil ve öngörülemeyen durumlar ile özellikli işler için kullanılabilen ‘pazarlık’ yöntemiyle yapılan ihale, 54 milyon 996 bin TL’lik yapım işi için 48 milyon 204 bin TL’lik en düşük teklifi veren TEYDA İnşaat Taahhüt Elektromekanik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne verildi.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Erdoğan'ın saray merakı nereden geliyor?: 'Cumhuriyet ve saraylar ters orantılı'

Bu arada Okluk yolunu 2019 yılında Sarıosmanoğlu İnşaat isimli şirket yaklaşık 50 milyon TL’ye yapmıştı ki ikinci bir 50 milyon daha hazineden yani vatandaşın cebinden çıkacak oldu.

İktidara yakın şirketlerden YDA ile iki iş ortaklığı bulunan TEYDA isimli şirketin yönetim kurulu başkanlığını ise Tarık Demirelli yaptığı öğrenilirken, nikâh şahitleri arasında YDA’nın sahibi olan Arslan ailesinin mensupları bulunan Tarık Demirelli’nin şirketi bugüne kadar kamudan en az 17 ihale alması ile tanınıyor.

İddia: Erdoğan MİT'ten brifing aldı, Soylu gözden çıkarıldı