İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlarken AKP yönetimine damga vurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı açıklamalarda gündeme ilişkin birçok konuyu değerlendirdi ancak verdiği bazı bilgiler konuşmasına ve İtanbul'a damgasını vurdu.

İstanbul ile ilgili olarak "Donatı alanlarında 16 milyon 112 bin 518 metre kare inşaat üretilmiş" diyen Ekrem İmamoğlu "skandal" olarak yorumlanan şu bilgileri paylaştı;

"Orman alanlarında 751 bin 595 metre kare inşaat alanı üretilmiş. Yine imar artışlarından ötürü 10 milyon 504 bin metrekare yine inşaat alanı üretilmiş. Bunlar bizden önceki 15 yılın eseri. Bu bahsettiklerim bir Beyoğlu demek. Yaklaşık 1,5 trilyon lira yani 85 milyar dolar kazanç sağlanmış. Bunun anlamını ne biliyor musunuz? Bu rant ama kamu bu ranttan faydalanmadı. 2022 İstanbul bütçemizin 21 yıllık bütçemiz demek oluyor 85 milyar lira."

AK PARTİ TUZLA on Twitter: "İstanbul Bizim İçin Bir Aşk Hikayesi👆👆 https://t.co/kgUSHVhuno" / Twitter

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından dikkat çekenler şöyle oldu:

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

"Ben Tatilci bir belediye başkanı mıyım yoksa her anı mercek altında olan ve insanların gözüne sokulan bir belediye başkanı mıyım?"

NEREDEN BİLİYOR?

"AKP’nin bir önceki grup başkanvekili, Çanakkale Milletvekili, Twitter’dan bildirim düştü, “Sayın Başkan havalimanına 74 kilometre mesafedesiniz. Uçağa binip derhal İstanbul’a gelemiyor musunuz” minvalinde bir eleştiri. Bakın yemek sonrası bir masada oturuyoruz, yan tarafta da otelin sahibi. Döndüm, “Beyefendi bu otel havalimanına kaç kilometre?”. “74” dedi. Benim hangi otelde kaldığımı nereden biliyor? 74 kilometre olduğu bilecek kadar detaya nasıl hakim?"

TEHDİT ALIYORUZ İLGİLENMİYORLAR!

Son dakika Süleyman Soylu haberler

"Ben tehdit ediliyorum, başvuruda bulunuyorum. Bu tabii duyuluyor, basına düşüyor.

İçişleri Bakanı açıklama yapıyor, “Bizde böyle bir bilgi yok” diyor. Vatandaş tutuklanıyor, “Basına düşmeseydi vazgeçmeyecektik” diye ifadesi var. Bunu da unutturmayacağım. Yine bir tehdit alıyoruz, ihbarda bulunuyoruz. İlgilenilmiyor. Bir tanesi eğitimci Nazmi Arıkan’ı öldüren kişi. Bu hangi akıl biliyor musunuz? Seçim iptal oldu bir sürü gerekçe aradılar. Şimdi İçişleri Bakanı televizyonda çok ciddi bir şey söylermişcesine…

BİR KİŞİ SORGULANDI MI?

Cumhurbaşkanı cuma çıkışında “Çaldılar” diyor, yanında Diyanet İşleri Başkanı, ki benim Diyanet İşleri Başkanım değil. İçişleri Bakanı ne yapsın… “Sandık başında terörle iltisaklı kişiler tespit ettik” dedi. Bir kişi sorgulandı mı, cezaevine girdi mi? Demokrasinin yüz karası günlerdi. Şimdi iftiranın, manipülasyonun peşindeler. Ben bunlara karşı duyarsız kalmam. Ben bu insanlara karşı büyük mücadele veriyorum.
Benim Diyanet İşleri Başkanım değil o. İnancım gereği kabul etmiyorum. Bizim inancımızdaki en büyük günahlardan biri iftiradır. Benim Diyanet İşleri Başkanım olamazsınız. Şahsen söylüyorum."

AKP seçim sandviçlerini Beltur'dan dağıttı” iddiası

AKP, 2015'teki vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdi? - BBC News Türkçe