Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 21 Şubat’ta erişimi engellenen Ekşi Sözlük geri dönüyor. Ekşi Sözlük erişim engeli kaldırıldı. Peki, Ekşi Sözlük girişleri ne zaman açılacak? İşte detaylar…

Türkiye’nin en eski katılımcı sözlüğü konumundaki Ekşi Sözlük yeniden erişeme açılıyor. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Genel Müdürlüğü tarafından 5651 sayılı kanunun 8/a maddesi uyarınca Ekşi Sözlük için erişim engeli talep edilmişti. Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli kararı alınan Ekşi Sözlük 8 gündür kapalı kaldı.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Ekşi Sözlük yönetimi arasındaki görüşmeler sonuç vermedi. Ekşi Sözlük erişim engeli kararını kaldırmak için itirazda bulundu.

Ekşi Sözlük CEO’su Başak Purut tarafından Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli kararına itirazın kabul edildiği açıklandı. 400 binden fazla üyesi bulunan Ekşi Sözlük yeniden kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor.

kapak_173814

Ekşi Sözlük Girişleri Ne Zaman?

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Ekşi Sözlük erişim engelinin kaldırıldığı haberini Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Binlerce kişinin Ekşi Sözlük sitesini ziyaret ettiği; lakin, sitenin henüz açılmadığı öğrenildi. Ekşi Sözlük giriş işlemlerinin birkaç saat içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.