2009 yılında Premier Lig ekibi Manchester City'den Galatasaray'a transfer olan Brezilyalı futbolcu Elano Blummer, sarı kırmızılılarda top koşturduğu iki sezonun ardından 2011 yılında Brezilya kulübü Gremio'nun yolunu tutmuştu. Manchester City'den Galatas

Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak! Fenerbahçe Beşiktaş Maçı İçin Taraftar Yasağı Duyurusu! Siyah Beyazlı Taraftarlar Stada Alınmayacak!
2009 yılında Premier Lig ekibi Manchester City'den Galatasaray'a transfer olan Brezilyalı futbolcu Elano Blummer, sarı kırmızılılarda top koşturduğu iki sezonun ardından 2011 yılında Brezilya kulübü Gremio'nun yolunu tutmuştu. Manchester City'den Galatasaray'a transfer olduğu dönem hakkında konuşan Elano, neler olup bittiğini anlamadan birden kendisini Türkiye'de bulduğunu belirtti.Brezilya formasıyla Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergilediğini aktaran Elano, Real Madrid'in kendisini izlediğini dile getirdi. Kupanın ilk 2 maçında gol atarak moral bulduğunu söyleyen Elano, sakatlanarak turnuvayı erken noktalamak zorunda kaldığını aktardı.


"Gece vakti şehir merkezine gittim, transfer gerçekleşti"


Henüz Manchester City forması giydiği dönemde bir gece menajerinin kendisini aradığını kaydeden Elano, bir Türk yöneticinin kendisiyle görüşmek istediğini belirtti. Evinin şehir merkezine olan uzaklığının yaklaşık yarım saat olduğunu vurgulayan Elano, gece vakti evden çıkarak Türk yetkiliyle görüşmeye gittiğini söyledi.Görüştüğü Türk yöneticinin gece vakti kendisini Türkiye'ye davet ettiğini bildiren Elano, yöneticiye "Saki ol, daha eşimle bile konuşmadım" karşılığını verdiğini söyledi. Çocukları için okul bulması gerektiğini aktaran Elano, bütün bu sorunların yetkililer tarafından çözüme kavuşturulduğunu sözlerine ekledi. Bu konuşmadan sonra ertesi gün anlaşmanın hazırlandığını kaydeden Elano, "Çılgın bir transfer oldu" ifadelerini kullandı.

"Manchester City'de şans bulamıyordum"


Formasını giydiği Manchester City'den 7 milyon euro karşılığında Galatasaray'a transfer olduğunu hatırlatan Elano, teknik direktör Mark Hughes'ün kendisine şans vermediğini aktardı.2010 Dünya Kupası'nın da yaklaşması nedeniyle forma şansı bulabileceği bir kulübe gelmek istediğini belirten Elano, bu sebeple Galatasaray'ı tercih ettiğini kaydetti. Galatasaray'da iyi bir performans sergilediğini dile getiren emekli futbolcu Elano, bu performans sayesinde 2010 Dünya Kupası'nda kendini gösterme şansı elde ettiğini savundu.