Erdoğan Yaşanılan Yoksullaşma İçin "Hayır Vardır" Demişti ki Diyanet Eğitimcilerine Yüzde 44 Zam Geldi. Diyanet'in düzenlediği eğitim faaliyetlerinde görevli personelin ücretlerini artıran karara Erdoğan imzasını attı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan en son Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde söylediği "Halihazırda önümüzdeki en büyük sıkıntı ekonomide yaşadığımız hayat pahalılığı meselesidir" sözleri sonrası "Her şeyde olduğu gibi bunda da bir hayır vardır diyoruz" sözleri ile gündem olmuştu ki, dikkat çektiği zamlar ve dolayısı ile hayat pahalılığı sonrası kendisinden bir "zam" haberi daha geldi.

Erdoğan'dan hayat pahalılığı yorumu: Bunda da bir hayır vardır diyoruz

Diyanet'in düzenlediği eğitim faaliyetlerinde görevli personelin ücretlerini artıran karara imza atan Erdoğan, haftalık 25 saat ders üst sınırı 30'a çıkarırken her 5 saat için 1 saat ayrıca ek ders ücretinin de ödenmesini sağladı.

Böylece Diyanet eğitimcilerinin ücretleri yüzde 44 artmış olacak zam haberi "hayırlı" olmuş oldu.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) / Twitter

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak kararda değişiklik yaparken, 5993 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’yla gündüzlü kurslarda haftada 25 saat olan sınır 30’a çıktı.

Ayrıca Ders görevi verenlere, fiilen okuttukları her 5 saat ders için 1 saat daha eğitim-öğretim hizmetlerine destek görevi karşığılında ayrıca ek ders ücreti ödenecek ve böylece, 25 saat üst sınırı hesapta 36 saate kadar çıkmış olurken Diyanet’te ders verenlerin ücreti yüzde 44 oranında zamlanmış oldu.