Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği KDV indirimi müjdesi sonrasında şimdi herkes elektrik faturalarında indirim beklemeye başladı. Peki, elektrik faturasına ne zaman indirim gelecek?

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, elektrik faturası indirimi için tarih verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında çarşamba günü yapılacak olan kabine toplantısında Cemevi, ticari işletmeler, Vakıf ve derneklerin elektrik faturalarında düzenleme yapılacağını belirtti. Ayrıca toplantı Sonrasında da açıklamanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını söyleyen Abdülkadir Selvi, daha önce KDV indirimini bildiklerini Şimdi de sıranın elektrik faturası indiriminde olduğunu öne sürdü.

Ocak ayında uygulamaya konulan kademeli elektrik tarifesi sonrasında vatandaşlar gelen yüksek faturalar nedeniyle şikayetçi oluyordu. Özellikle işletmelere gelen faturalar el yakarken elektrik düzenlemesi yapılması talebi vatandaşlarca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da iletilmişti. Birçok işletmenin faturası kira giderini açarken küçük esnaf bu durumdan çok zararlı çıktı. Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ise köşe yazısında Dernek, Cemevi, ticari işletmeler ve vakıfların elektrik faturalarında düzenlemeler yapılacağını belirterek KDV indirimi sonrasında sıranın elektrik faturası düzenlemesinde olduğunu iddia etti.

elektrik-faturalarinda-indirim-geliyor-mujdeyi-cumhurbaskani-erdogan-aciklayacak-3

Şimdi sıra Elektrik faturalarında

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan KDV indirimi daha önce köşesinde yazdığını söyledin okula Diğer yandan %30 gübre indirimi olduğunu söyleyen Selvi, bu konunun da oldukça önemli olduğunu dile getirdi. Çarşamba günü yapılacak olan kabine toplantısında ticari işletmeler ve dernek, Cemevi ve vakıfların elektrik faturalarında düzenleme yapılacağını da müjdesini veren Selvi, kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplantı sonrasında açıklanacağını iddia etti.

Bakan Dönmez indirim sinyali vermişti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada vatandaşların taleplerini değerlendirdiklerini söyleyerek indirim sinyali vermişti. Sektör temsilcileri ile bir araya gelen Dönmez, onlardan indirim talep ettiklerini Onların da kendilerine bazı önerilerde bulunduğunu dile getirmişti.