Elektrik faturaları her ay daha yüksek tutarlara ulaşmaya devam ediyor.

Elektrik faturaları bir hayli kabarık gelen vatandaşlar da önlemler için harekete geçmiş durumda. Faturalardaki hızlı artışa dur demek ve aile ekonomisini düşünmek isteyen vatandaşlar için resmi açıklama geldi. Bu yöntemle elektrik faturanızda en az 200 TL indirim sağlayabilirsiniz.

Elektrik kW/h fiyatlarında son dönemde bir düzen sağlanmış olsa da faturalar yüksek gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar da devam eden ekonomik sıkıntılar ve geçim derdi sebebiyle faturaları düşürmenin yollarını arıyor. Özellikle yüksek gelen doğalgaz ve elektrik faturaları vatandaşları zorluyor. Peki elektrik faturası nasıl düşürülür? Elektrik faturasında bu yöntemle 200 TL indirim sağlamak mümkün.

Yeni yıla girmemizle birlikte hayat pahalılığı daha da etkisini göstermeye başladı. Enflasyon hızlı seyrini sürdürürken geçim sıkıntısı da vatandaşı ekonomik olarak zorluyor. Bİrçok vatandaş evine, iş yerine gelen elektrik faturasını dahi ödeyemez hale geldi. Bu çerçevede vatandaş tasarruf etmenin yollarını da daha çok araştırmaya başladı. Elektrik faturasını düşürmek sizin elinizde! Tasarruf yöntemleriyle yapılacak ufakça akıllı hamleler elektrik faturalarını düşürmenizi sağlayabilir.

ELEKTRİK FATURALARI CEP YAKIYOR

Elektrik faturalarına geçen yıldan itibaren gelen zamlar vatandaşı zorladı. Bu yıl elektrik için henüz bir zam yapılmasa da yüksek ve kabarık faturalar vatandaşı zorlamaya devam ediyor. Birçok vatandaş elektrik faturasını ödeyemediği için elektrik kesintisine maruz kalabiliyor. Bu yılda pek çok hanede elektrik borcu ödenemediği için kesinti yoluna gidildi. Şimdi ise vatandaşlar elektrik faturasında tasarruf etmenin yollarını arıyor. Uzmanlar ise pratik önerilerle elektrik faturasında tasarruf sağlanabileceğini açıkladı.

ELEKTRİK FATURASI NASIL DÜŞÜRÜLÜR? İŞTE TASARRUF ÖNERİLERİ

Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'un Sağlam Yerlerini Açıkladı! Deprem Hangi İlçeleri Daha Fazla Etkiler? Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'un Sağlam Yerlerini Açıkladı! Deprem Hangi İlçeleri Daha Fazla Etkiler?

Aşağıda belirtilen maddeler hayata geçirildiğinde elektrik faturalarında gözle görülür bir indirim/tasarruf sağlanabilecektir. Uzmanlar pratik tasarruf hamleleriyle elektrik faturalarının en az 200 TL düşeceğini dile getiriyor. Bu çerçevede;

-Ev camlarında çift cam kullanılmalı.
-Kullanılmayan odalarda ısılar daha düşük oranlarda tutulmalı.
-Binalarınızda enerji tasarrufu sağlayan ürünler kullanılmalı.
-Fırın kullanılan durumlarda yemek en üst bölüme koyulmalı.
-Kullanılmayan cihazların fişleri çekilmeli.
-Güneş enerjisi kullanılmalı.
-Buzdolabı ve diğer makinelerin temizliği sık sık yapılmalı
-Eğer varsa sıcak su depoları ve borular yalıtım malzemeleri ile kaplanmalı. 

Bu adımları uygulayan hanelerde elektrik faturaları bir önceki aya göre çok daha düşük geliyor. Siz de elinizden gelen tasarruf adımlarını gerçekleştirerek elektrik faturalarınızda indirim sağlayabilirsiniz.