Emeklilere yeni yılda bir müjde daha geliyor.

Türkiye Emekliler Derneği'nin talebiyle gerçekleştirilmesi beklenen intibak düzenlemesi neticesinde emekli vatandaşlara ek 1300 TL ödemenin önü açılmış olacak. Düzenlemeden SSK, Bağkur ve Memur emeklilerinin tümü yararlanabilecek. Tek şart bulunuyor. Detaylar haberimizde sizlerle...

Milyonlarca emekliye ek 1300 TL zam müjdesi için sevindiren haber geldi. Türkiye Emekliler Derneği, uzunca bir süredir emekli intibak düzenlemesi için girişimlerde bulunuyordu. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdikleri mektupla gündeme gelen TÜED, emekli maaşlarının adaletli bir şekilde yeniden düzenlenmesi için talebini yineliyor. 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar için de gerekli intibak (uyum) yasasının çıkmasını isteyen TÜED, bu talebin hayata geçirilmesi ile birlikte tüm emekliler için 1300 TL zamlı ödemenin önünü açmış olacak.

Emekli intibak yasası, daha önce 2000 yılından önce emekli olanlar için getirilmiş ve maaş tutarları zamlanmıştı. Yaşa göre intibak yapılması durumunda ek miktarlarda maaş artışları yaşanıyor. Mevcut yasa çerçevesinde belirli yaşlarda emeklilik için maaş artışları gündeme gelebilmektedir. İşte 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar için de yeni intibak yasası çıkarıldğı taktirde intibak zammı hayata geçmiş olacak. İntibak zammının miktarı ve süresi gibi hususları yasa veya yönetmelikler çerçevesinde belirlenecek.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Kısa bir süre önce konuyla ilgili gündeme gelen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundukları mektupla başta emekliler ve emekliler ile diğer toplumsal kesimler arasındaki gelir eşitsizliğinin kaldırılarak daha adil bir düzenin getirilmesi için talepte bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu mektup üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gerekli talimatlarda bulunduğu konusunda iddialar ortaya atıldı.

Emekliye intibak düzenlemesi ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde bir çalışma grubu kurulması bekleniyor. Kulis bilgilerine göre intibak düzenlemesi yasalaşırsa 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlara verilecek intibak zammının 2023 yılının Mart ayından itibaren emekli aylıklarına yansıması mümkün hale gelecek.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından 2000 sonrası emekli olan vatandaşların maaşlarının adaletli bir şekilde dengelenmesi için bir talepte bulunulmuş. Talepte, 2000 sonrası emeklilere 1.500 TL maaş zammı yapılması istenmiştir. Bu zammın emekli vatandaşlar arasındaki maaş farkını dengeleyebileceği düşünülmektedir.