Elektrik faturalarında devlet desteği müjdesi verildi. Hemen sizde başvuru yaparak PTT'den fatura yardım paranızı alabilirsiniz! Elektrik faturası destek şartları ve kaç TL nakit yardım ödeneceğine dair detaylar haberimizde...

4337 TL Ödeme Alacakların Listesi Belli Oldu! e-Devlet'ten Hemen Kontrol Edin! 4337 TL Ödeme Alacakların Listesi Belli Oldu! e-Devlet'ten Hemen Kontrol Edin!

Devlet elektrik faturasını ödemekte güçlük yaşayanlara maddi destek sağlıyor. Eğer, sizlerde elektrik faturası için devlet desteği almak istiyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Hanede bulunan kişi sayısına göre ödemeler yapılacak.  Toplamda 260 TL'ye kadar ödemek almak mümkün. Enerji piyasasındaki yükseliş, faturaları da olumsuz etkiledi bu yüzden  vatandaşın alım gücünde düşüş yaşandı. Dağıtım şirketleri ise zam yapmak zorunda kaldı. Devlet vatandaşlara düzenli olarak fatura desteği sağlıyor. Nakit yardımı için sizlerde en kısa sürede elektrik faturası destek başvurusunda bulunabilirsiniz.

KAÇ TL FATURA DESTEĞİ VERİLİYOR?

Hanede bulunan kişi sayısına göre alacağınız fatura destek miktarı da değişkenlik gösterecektir. Aşağıda bulunana listeyi inceleyerek sizlerde kaç TL ödeme alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
Bireyler için destek ödemesi 130,09 TL
Üç kişilik bir aile için destek ödemesi 173,46 TL
Dört kişilik bir aile için destek ödemesi 216,82 TL
Beş ve üzeri aileler için destek ödemesi 260,19 TL

Ödemeler PTT'den Yapılacak!

Fatura destek ödemesi almaya hak kazanan vatandaşlar PTT şubelerine giderek nakit ödeme alabilir. Ödeme almaya giderken yanınızda TC kimliğinizi de almayı unutmayınız. Ödeme alacak kişinin siz olduğunu kanıtlamanız için kimliğiniz gerekmekte.