Elektrik, Su, Doğalgaz Sayaçların Tamir ve Bakımı Artıyor!

2023 yılında elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarına bakım yapmak isteyenler yeni tarifelerle karşılaşacak pek çok kaleme yönelik yapılan yeni zamlı ücretler doğalgaz, elektrik ve su sayaçlarına yönelik bakım ücretlerinde de artışı beraberinde getiriyor. Tarife üzerinde yapılan değişiklik Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından duyuruldu. 1 Ocak 2023 tarihinden sonra yürürlüğe girmek üzere Resmi gazetede resmen vatandaşla paylaşıldı.

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

Sayaçların tamiri, bakımı ve ayar ücreti ile ilgili yenilik yapıldı. Yeni tarifelerin tamir ya da ayar yapılabilecek istasyonların görünür bir noktasına asılacağı da söylendi. Tarife kapsamında su sayacını değiştirmek isteyenler onarım yapmak isteyenler suyun akma debisine göre 48 TL ile 67 TL arasında bir bedel ödeyecek.

Elektrik sayacı üzerinde değişiklik yapmak isteyenler tek fazlı olduğunda 37 TL 3 fazlı olduğunda 48 TL ödeyecek. Sayaç tamiri hizmetin kapsamında sunulan ücretler tek fazlı sayaçlarda 48 TL, 3 fazlı sayaçlarda 55 TL olarak belirlenmiş oldu. Gazete ilaçlarında durum daha farklıydı. Parça değişimi ya da tamirat yapmak isteyen bir kişi bulunduğu sınıfa yönelik 53 TL'den başlayarak 1.573 TL'ye kadar ulaşabilecek bir rakam ödeyecek.