Elektrik faturalarına gelen zamlar sonrası kafeler pes dedirten kararlara imza atmaya başladı. Artık kafelerde mekanların da kullanılan ısıtıcıya da fiyat biçilecek.

Elektrik ve doğalgaz zamları son günlerde vatandaşların en önemli günlerinden biri haline geldi. Yüksek gelen faturalar sık sık sosyal medyada da paylaşılıyor. Bu konuda açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, her şeyin farkında olduklarını, nerede ne eksik var bildiklerini söylemişti. Numan Kurtulmuş, faturalarda yükselişin farkında olduklarını dile getirirken son olarak kafelerine aldığı yeni bir karar ise pes dedirtti. Bazı kafelere, Soğuk havalarda arkadaşları ile kahve içerken taşınmak isteyen müşterilerin ısıtıcıdan para isteneceğine dair levhalar asılmaya başlandı.

Kafelerde Isınma için para alınacak

Elektrik faturalarında Yaşanan Artış sonrasında kafe sahipleri harekete geçti. Bazı İşletmelere asılan levhalarda artık ısıtıcıya fiyat biçilmeye başlanacağı bildirildi. İlk görüntü ise İstanbul'dan geldi. Bir kafeye asılan levha sosyal medyada gündeme otururken sosyal medya kullanıcılarından bazıları bu kararı haklı bulurken bazıları ise bunun fırsatçılık olduğunu söyledi. Kafeye giderek kahve içerken ısınmak isteyen vatandaşlar yeni tarifeye göre 3,99 TL ödeyecek.

Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak

elektrik-zammi-sonrasinda-kafelerden-sok-karar-artik-isinmak-isteyen-para-odeyecek

Elektrik faturaları sosyal medyada paylaşılıyor

Özellikle yılbaşından sonra elektriğe yapılan zamla birlikte vatandaşlar elektrik faturalarını ödeyemeyecek duruma geldi. Hem evlere gelen yüksek elektrik faturaları hem de işletmelerin faturaları sık sık sosyal medyanın gündemine oturuyor. Bazı işletmelere 50 bin liranın üzerinde elektrik faturası gelirken İstanbul'da kafelerde yavaş yavaş bu konuda önlemler almaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı açıklamada bu konuda adımların atılacağını söylemişti. Hükümetin elektrik faturaları konusunda ne yapacağı merakla bekleniyor.