Elektrik indirimini geçtiğimiz günlerde EPDK duyurmuştu. Şimdi ise BOTAŞ'tan doğalgaz indirim müjdesi geldi. Doğalgaz fiyatları yüzde kaç düşecek? Güncel fiyatlar hakkında merak edilenler aktarıldı. İndirimden sanayi ve konut doğalgaz abonelikleri yararlanabilecek mi?

Geçtiğimiz günlerde EPDK elektrik indirimi açıklaması ile birlikte faturalarda yeni gelişmeler yaşanacak. Bu doğrultuda faturaların iyice düşeceği bilgisi iletildi. Peki EPDK'dan sonra BOTAŞ, doğalgaz için nasıl bir açıklama yaptı? Güncel gelişmeler ve çok daha fazlasını sizlere iletiyoruz. 2023 yılında doğalgaza yönelik bir indirimin yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu.

1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek! 1100 TL Bayram İkramiyesine Rekor Zam Geldi! Toplamda 4000 TL Emekli İkramiyesi Ödenecek!

Dünya Çapında Fiyatlar Düştü

Yapılan bir araştırmaya göre, dünya çapında doğalgaz fiyatları %70 oranında düştü. Bu düşüşle birlikte Türkiye'de de önemli adımların atılması bekleniyordu. Gelinen noktada doğalgaz fiyatlarıyla ilgili neler bildiğimizden bahsedelim.

Doğalgaz Fiyatlarına %17,22 İndirim!

Doğalgaz fiyatlarında %13,30 ila %,17,22 oranlarında indirim yapılmasına karar verildi. Elektrik üretim amaçlı gaz toptan satışlarında ise %16,67 indirim yapılacak. Sanayide üretim maksadı ile kullanılmakta olan doğalgazda indirim uygulanacak. Konut aboneleri için henüz bir indirim haberi gelmiş değil. 
Konut Doğalgaz Fiyatlarına İndirim Var mı?
Konuttaki doğalgaz fiyatları için henüz bir düzenlemeye imza atılmış değil. Ancak önümüzdeki aylarda konutlardaki doğalgaz fiyatları için de bir hamle yapılabilir. Bu doğrultuda hangi gelişmeler bizleri bekliyor öğreneceğiz. EPDK elektrik indiriminin hemen ardından gelen BOTAŞ doğalgaz indirimi, bir anda gündem oldu.