Emeklilere verilecek yeni maaşa ilişkin karar Meclis'ten geçti. Düzenlemenin onaylanmasıyla birlikte detaylar aktarıldı. Emekli maaş ve ikramiye ödemelerinde son durum nedir? Nisan ayında emekli toplamda kaç TL alacak? İşte maaş ödeme tarihleri...

Emeklilere verileceği duyurulan maaş zammı ve ikramiye ödemelerine ilişkin detaylar açıklandı. En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması yönündeki teklif Meclis'ten geçti. Bu düzenleme sonrasında emeklilere maaş yolu gözüktü. Peki yeni emekli maaşı ne zaman ödenecek? Bir yandan da emekli ikramiyesinde nasıl bir gelişme yaşanacağı merak ediliyor.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Emekli Maaş ve İkramiyesinde Son Durum!

Emeklilere 7500 TL maaş ödenecek ve 2000 TL'de Ramazan Bayramı ikramiyesi verilecek. Bununla birlikte SGK'lı emeklilerin alacağı maaşın tarihi SSK'lılar için 17 - 25 Nisan arasında iken Bağ-Kur ve Emekli Sandığı için ise 25 Nisan sonrasını kapsıyor. 

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli ikramiyesinin ise henüz net bir tarihi olmasa da Ramazan Bayramı'ndan bir hafta önce ödemelerin yapılması bekleniyor. Nisan ayında emekliler ödemeye doyamayacak. Yeni emekli olacaklar ise 3 farklı ödeme alma fırsatına erişebilir. Bunlardan sonuncusu ise banka promosyonlarını kapsıyor.