Emeklilere maaşa ek olarak verilen promosyon miktarları rekora doğru gidiyor. Özel ve Kamu bankaları adeta yarış içine girmiş durumda.

Son Dakika! Dev Zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati ve Bakan Bilgin’le Görüştü! Asgari Ücret Belli Oldu! Son Dakika! Dev Zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Nebati ve Bakan Bilgin’le Görüştü! Asgari Ücret Belli Oldu!

O bankalar promosyon yarışına geri döndü! İşte yeni emekli maaşı banka promosyonu rakamı... Emekli köşeyi döndü! Daha önce 750 TL olan ödemeler, neredeyse 10.000 ve 15.000 TL’ye kadar yükseldi. Kamu bankalarının bu hareketinin binlerce emeklinin fikrini değiştireceği ve yeniden kamu bankalarına yönlendireceği düşünülüyor.  Bunun için son günlerde çok yoğun bir promosyon açıklaması bankalar tarafında yapılıyor. Emekliler bu miktarların ne kadar olacağını merakla bekliyor.

Hükümetten Haber Gelmesi Bekleniyor

Kamu bankalarının promosyon artışına gideceği ile ilgili resmi ağızlardan bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen şimdiden bu durum büyük ilgi topladı.

Sosyal medyada gündem olmayı başaran ilk bilgilerden sonra emekli sosyal medya kullanıcıları durumu sevinçle karşıladıklarını belirten yorumlar atmaya başladılar. Birçok emekli özel bankalardansa kamu bankalarından maaşlarını almayı tercih ediyor.

Çünkü 90’lı yıllarda özel bankaların hesaplara el koyup gittiği günleri birçok kişi henüz unutabilmiş değil. Fakat çoğu emekli daha yüksek promosyon ödemeleri almak için özel bankalara gitmek zorunda kaldı.

Hükümetin resmi bir açıklama yapmasından sonra birçok emekli yeniden kamu bankalarına dönebilir.

ilan365.net özel haber