Ülkemizin en önemli kurumları arasında yer alan PTT personel alımlarına tam gaz başladı. posta, temizlik personeli, şoför ve güvenlik görevlisi alınıyor.

Müjdeli haberlerin gelmesiyle birlikte kurumun alım yapacağı kesinleşti. Başvuru şartları ve maaş gibi detayların nasıl olacağı merak ediliyor. Ayrıca hangi illere alım olacağı da önemlidir. Farklı pek çok pozisyon için alım yapılması bekleniyor. Posta, temizlik personeli, şoför ve güvenlik görevlisi alımın olması beklenen alanlardandır.  

PTT Personel Alımı Başvuruları

İstenen pozisyon için doğru kişilerin seçilebilmesi için adayların bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Mülakatlara katılım sağlayarak başarılı olanlar kadrolara yerleşme hakkına sahip olacak.

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı sıralı nihai ve yedek aday listesi: Nihai aday listesi ne demek, nasıl bakılır? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı sıralı nihai ve yedek aday listesi: Nihai aday listesi ne demek, nasıl bakılır?

Başvuruları PTT’nin belirlediği adresler üzerinden yapmak mümkündür. Resmi internet sitesinden form doldurulması gerekebilir. Adayların başvurdukları pozisyona uygun olup olmadıkları kurum içi sınav ve mülakatlarla belirlenmektedir. 

Adayların ayrıca bazı yaş şartlarını da karşılamaları gerekmektedir. On sekiz yaş üstü ve otuz altı yaş altı olmak önemidir. Kişinin kamu haklarının yasaklı olmaması da önemli koşullar arasında yer alıyor.

Hariç durumlar dışında kişinin işini yapmasına engel olacak bir akıl hastalığının da olmaması gerekir. Talep edilen öğrenim şartlarını karşılamak ve emekli olmamak da aranan şartlardandır. 
 

ilan365.net özel haber