Emekli maaşı için yeni müjde geldi. 7500 TL'den fazla maaş alıyorsanız yeni zam düzenlemesinden faydalanabilirsiniz. Emeklilere ikinci zam yüzde kaç üzerinden yapılacak? İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan son emekli maaş artışı açıklaması...

Emekli maaşına önemli bir zam yapıldı ve en düşük 7500 TL olarak ödeneceği belirtildi. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Meclis onayına gönderildi. Yakın zamanda resmileşmesi bekleniyor. Ancak bu zam, 7500 TL'den düşük emekli maaşı alanları ilgilendiriyordu. Yani eğer maaşınız 8000 TL ise size bir zam yapılmayacak. Şimdi ise milyonlarca emekliye yeni bir duyuru yapıldı. Maaşı zamdan etkilenmeler için ayrı bir düzenleme yapılması düşünüldü.

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

7500 TL'den Fazla Alıyorsanız Zam Yolda!

Emekli maaşı 7500 TL'nin üzerinde olanlar ve zamdan etkilenmeyenler için maaş artışı çalışmaları devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Parti ile bu konunun görüşüleceği ve bakanlıkların yanı sıra  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşme sağlanacağı belirtildi.

Yüzde Kaç Zam Bekleniyor?

Emekliye yapılacak zamla ilgili henüz detay verilmese de enflasyonla bağlantılı şekilde bir maaş artışı beklenebilir. En düşük emekli maaşındaki yükselişle aynı oranda mı olur bilinmiyor. Eğer öyle bir karar alınır ise daha önceden de alınabileceği belirtiliyor.