Sigortası düşük olanla yüksek olanın aynı maaşı alacağı iddia ediliyor. 5500 TL'den 7500 TL'ye çıkan en düşük emekli maaşı, bazı emekliler için geçerli olacak. Emekli maaşı 8000 tl olanlara hiç zam yapılmamış sayılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklama yaptı mı?

En düşük emekli maaşının 5500 TL'den 7500 TL'ye çıkarılması büyük sevinçle karşılandı. Milyonlarca emekli için oldukça güzel bir haber olarak vurgulandı. Zira aylık enflasyon rakamlarının bu maaş zammı neticesinde geride kaldığı vurgulanıyor. Alım gücü artan emeklilerin ise kendi aralarında ikiye ayrıldığı iddiaları geldi. En düşük emekli maaşının dışında, 5500 TL'den fazla emekli maaşı alanlar zam hakkından faydalanamayacak mı?

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Sigortası Fazla Olanla Aynı Maaş Verilecek!

SGK uzmanlarının yaptığı açıklamaların yanı sıra çeşitli kaynaklardan gelen bilgiye göre, sigortası az olan ile fazla olanın aynı maaşı alacağı vurgulanıyor. Bu da emekli maaşının taban fiyatının yalnızca belirli bir kesimi ilgilendirdiği izlenimini uyandırdı. Yani zamdan önce 8000 TL emekli maaşı alıyorsanız bu zam sizi etkilemeyecek. Sizin emekli maaşınız yine 8000 TL olarak kalacak. İddiaların doğruluğu şu an için tartışmaya açık duruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama Bekleniyor

Hali hazırda en düşük emekli maaşının artacak olmasıyla birlikte diğer emeklilerin maaşlarında daha düşük oranda bir artış olacağı veya hiç olmayacağı iddiası gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kritik soruya karşın genel bir açıklama yapması beklenmekte. Bakalım gerçekten de emeklilerde sigorta primine göre maaş ödeme devri kısmen raftan kalkacak mı?