Emeklileri sevindiren haber bu sefer kamu bankalarından geldi. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta emekliye rekor ödeme yapılacak. Hangi banka emekliye 15 bin TL ödüyor? Emekli maaşınızı buradan alacaksanız işte alacağınız ödemeler...

Bankamatiklerde Yeni Dönem: Artık Sadece 3 Kağıt Para Çekilebilecek! Bankamatiklerde Yeni Dönem: Artık Sadece 3 Kağıt Para Çekilebilecek!

Emekliler, maaşlarını eğer Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankalarından alır ise önemli bir ödemeye sahip olacak. Promosyon ödemelerindeki zamla birlikte her bankanın maaşa göre 5000 TL'ye kadar ödeme yaptığı biliniyor. Peki 15 bin TL'yi hangi kamu bankası vermekte?

Kamu Bankaları Promosyonu Artırdı

Geçtiğimiz yıl 750 TL'lik promosyon ödemesi yapan kamu bankaları, ciddi oranda zamma imzasını attı ve promosyona zam yaparak 5000 TL'ye çıkardı. Şimdi ise 2023 yılında emeklilere 15 bin TL'lik müjdeli haber verildi.

Ziraat Bankası'ndan Emekliye 15 bin TL!

Ziraat Bankası, emekliye 15 bin TL'lik ödemeyi nasıl yapacak? 5 bin TL'sinin promosyondan gelmesi planlanıyor. Kalan 10 bin TL'si  ise faizsiz kredi olarak verilecek. Bu sayede herhangi bir faiz sıkıntısı yaşamadan ödemenizi alabileceksiniz. Dolayısıyla emeklinin hem promosyon hem de faizsiz kredi avantajından faydalanması oldukça önemli. Pek çok emekli, Ziraat Bankası'nın bu kampanyasını değerlendirmek için başvuruda bulunuyor.