EYT'liler ilk maaşlarını ne zaman alacak? Emekli adayları, yıllardır bu anı bekliyor. EYT düzenlemesi sonrasında maaşla ilgili güncel bilgiler aktarıldı. İşte EYT'lilerin maaş tarihi ve alacakları maaşın kaç TL olduğuna ilişkin açıklama...

EYT'liler, uzun zamandır ilk emekli maaşlarını ne zaman alacaklarını soruyor. Öyle ki EYT düzenlemesinin çıkması ile birlikte detaylar aktarılacak. Bu doğrultuda yapılacak çalışma ve çok daha fazlası etkili olacak. EYT düzenlemesine ilişkin hükümet cephesinden önemli bir açıklama geldi. Son dakika gelişmelerini sizlere iletiyoruz.

A101'de Apple, Samsung, Oppo ve Poco Satılıyor! Bu Fiyata iPhone 14 Plus Bulmak Zor! A101'de Apple, Samsung, Oppo ve Poco Satılıyor! Bu Fiyata iPhone 14 Plus Bulmak Zor!

EYT Düzenlemesi Ne Zaman Meclis'te?

Düzenlemenin Ocak ayının son haftasında Meclis'te olması muhtemel gözüküyor. Aynı hafta düzenlemenin Meclis'ten geçmesi beklenmekte. Bu gelişme neticesinde EYT'liler resmi olarak emekli olmaya hak kazanacak. İlk maaşlarını da ne zaman alacakları kesinleşecek. 

İlk Maaş Hangi Tarihte Ödenecek?

Eğer bir aksilik yaşanmaz ise EYT'lilerin ilk maaşlarını Mart ayında alacakları tahmin ediliyor. Bu da demek oluyor ki bir süredir maaş almayı bekleyen emekli adayları, artık düzenli olarak emekli maaşı alacak. 

EYT'li Kaç TL Maaş Alacak?

EYT'lilerin alacağı maaşın sigorta prim günleri ile bağlantılı olacağı ifade ediliyor. Bu doğrultuda sigorta primi düşük ile yüksek olan birey arasında muhakkak maaş farkının bulunacağı da gelen bilgiler arasında.