Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan çeken emeklilere banka tarafından özel bir kredi paketi sunuluyor.

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan çeken emeklilere banka tarafından özel bir kredi paketi sunuluyor. Konut kredisi başta olmak üzere ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi seçeneklerinin yer aldığı bu tüketici finansman paketi içinde cazip fırsatlar öne çıkıyor.

Türkiye’nin en fazla bireysel ve ticari müşteriye sahip kamu bankalarının başında gelen Ziraat Bankası, emekli maaşını kendi bünyesinden alan müşterileri için cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Tüketici kredisi kampanyalarında fark yaratan avantajlar sağlayan Ziraat Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yapıldı. Buna göre emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan çeken emeklilere banka tarafından özel bir kredi paketi sunuluyor. Konut kredisi başta olmak üzere ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi seçeneklerinin yer aldığı bu tüketici finansman paketi içinde cazip fırsatlar öne çıkıyor.

Hayallerindeki eve sahip olmak isteyen emekli vatandaşlar için, pek çok bankanın farklı konut kredisi imkanları sunduğu görülüyor. Bankaların emekli müşterilerinden talep ettikleri kriterler arasında da emekli maaşlarını banka bünyesine taşımaları öne sürülüyor. Bu kapsamda emekli maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl boyunca maaşlarını bu bankadan almayı taahhüt eden emekli vatandaşlar için tüketici kredilerinde kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor. Bunlara bir yenisi de Türkiye’nin en çok tercih edilen kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan geldi.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Ziraat Bankası Emekli Kredi Paketi

Ziraat Bankası, emekli maaşını banka bünyesinden almayı taahhüt eden veya halihazırda bankadan alan müşterileri için özel bir kredi paketi hazırladığını duyurdu. Tüketici kredi paketi başlığı altında sunulan bu finansman olanaklarında, yeni bir araba almak isteyenler için taşıt kredisi, nakit ihtiyacı olanlar için ihtiyaç kredisi, ev sahibi olmak isteyenler için de konut kredisi avantajları bulunuyor.

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen emekli müşteriler için yüksek limitlerle finansman desteği banka tarafından veriliyor. Çok sayıda bankanın müşterilerine konut kredisi kullanırken ev bedelinin %80’i üzerinden finansman verdiği biliniyor. Ancak önde gelen kamu bankası Ziraat Bankası, emekli müşterilerine özel başlattığı emekli kredi paketi kapsamında ev almak isteyen müşterileri için konut ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi olanakları sağlıyor.

Emekli vatandaşlar için sunulan konut kredisinde sıfır konut alımları için uygulanan faiz oranı %1.50 olarak açıklandı. Öte yandan ikinci el konut almak isteyen müşteriler için de %1.65 faiz oranıyla konut kredisi veriliyor.