Küçük, Orta Ölçekli Esnafların Yüzü Gülecek! Esnafa Özel Kredi Destekleri Açıklandı!

Şubat ayı başında sadece belirli bankalar ekonomi etkisi ile birçok borç altına girmek zorunda kalan esnaflar için özel kredi destekleri sunacaklarını açıkladılar. 16 Şubat’tan Marta başına kadar bu kredilere başvuru sağlanacak.

Esnaflar için ilk kampanyalı kredi açıklaması ise ING Bankasından geldi. ING Bankası esnaflar için özel olarak %1,65 faiz oranı üzerinden 36 ay vade kapsamında 50 bin TL kredi sunacağını duyurdu. Bu kapsamda esnafların zorlanmadan taksit ödemesi yapabilmeleri için aylık 1.900 TL taksitler hesaplanıyor.

Fibabanka Kampanyalı Esnaf Kredisi

Kampanyalı kredilerin açıklama sağlayan her banka tarafından maksimum 50 bin TL limit ile orta ve küçük ölçekli işletmelere sunulacağı açıklandı. Bu kampanyalı kredilerden büyük işletmeler değil maddi sıkıntı ile borçlarını ödemekte zorluk çeken küçük ve orta ölçekli esnaf kesimi yararlanacak. İkinci bir kampanyalı esnaf kredisi açıklaması ise Fibabanka tarafından geldi. Fibabanka 50 bin TL değerindeki kampanyalı esnaf kredisini 1.955 TL taksitler ile 36 ay vade üzerinden sunacak. Bu kredi için açıklanmış olan faiz oranı ise %1,65 olarak gündeme yansıyor. Kredi için talep edilen toplam geri ödeme rakamı ise 70.800 TL olarak belirleniyor.

Garanti BBVA Kampanyalı Esnaf Kredisi

Listede en iyi 3. kampanyalı esnaf kredisi içi Garanti BBVA tarafından duyuruldu. Banka kendi web sitesi üzerinden kampanyalı krediyi esnaflar için 50 bin TL değer üzerinden sunacağını ve kredi için 1.986 TL aylık taksitleri 36 ay vadede hesaplayacağını açıkladı. Bu kredi için gündeme gelen faiz değeri ise %1,73 olarak gündeme yansıdı.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Başvuru Adımları Neler?

Bu açıklamalardan ardından küçük ve orta ölçekli esnaf ise başvuruları nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. Esnaflar direk olarak TC kimlik kartları, iş yerlerine ait vergi levhası fotokopileri ve kendilerine ait olan gelir belgeleri ile ilgili bankaların şubelerine gidecekler. Burada ‘’ kampanyalı esnaf kredisi başvuru talep formu’’ kimlik ve iletişim bilgileri ile doldurulacak. Formun imzalanması ve teslimi ardından ise başvuru tamamlanacak. Eğer adayların 1500 kredi puanı altında bir kredi notları yoksa aynın krediyi alacaklar.