Emeklilere ödenmesi beklenen ikramiye ile beraber kritik bir gelişme yaşandı. Her emekli ikramiye alamayacak. Özel bankalardan maaş alanlar için üzücü haber geldi. Emekli hesabınız kamu bankalarındaysanız 5000 TL ikramiyeniz hazır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi kimlere verilecek?

İkramiye ödemleriyle ilgili emekliler hayal kırıklığına uğradı. Çünkü özel bankadan emekli maaşı alanları üzücü bir gerçek bekliyor. Onlar Cumhuriyet'in 100. yılına özel verilecek ikramiyeden ne yazık ki faydalanamayacak. Kamu bankalarından emekli maaşı alanlar ise bayram edecek. Elbette tüm özel bankalardan maaş alanlar böyle bir sorunla karşılaşmayacak. Detaylar haberimizde... 

Emekliye 5 Bin TL Ama Herkese Değil!

 Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yılını kutlama amacıyla emeklilere ekstra bir bayram ikramiyesi verileceğini açıkladı. Bu ek ikramiye, tek seferlik 5 bin TL olarak belirlendi. Ancak aktif olarak çalışmaya devam eden emeklilerin bu ödeme kapsamında olmadığına dikkat çekildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alınan yasa teklifine, sadece aktif çalışan emeklilere bu ekstra ödemeyi kapsayan bir madde eklendi ve bu madde çoğunlukla onaylandı. Ancak, CHP'nin "her emekliye" 15 bin TL ödenmesi yönündeki teklifi, AK Parti ve MHP'nin vekilleri tarafından kabul edilmedi.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

yaşlılıkveemeklilik

Kimler İkramiyeden Yararlanamayacak?

Kasım ayının ilk haftalarında emeklilere ödemeler yapılması beklenirken, belirli bankalardaki emekli sandıklarından emekli olan yaklaşık 150 bin kişinin bu ek ikramiyeden faydalanamayacağı bilgisi alındı.