Milyonlarca emekli yeni yılda promosyon ödemelerinin güncel rakamını yakından takip ediyor. Promosyon kampanyaları 2022 yılının aralık ayında son bulmuştu ancak çoğu banka hem promosyon tarihini uzattı hem de ödenecek promosyon tutarını arttırdı. İşte detaylar…

Milyonlarca emekli yeni yılda promosyon ödemelerinin güncel rakamını yakından takip ediyor. Promosyon kampanyaları 2022 yılının aralık ayında son bulmuştu ancak çoğu banka hem promosyon tarihini uzattı hem de ödenecek promosyon tutarını arttırdı. İşte detaylar…


Bilhassa Temmuz 2022 tarihinde asgari ücrete, emekli ve memur maaşına yapılan zammın ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu kapsamda bankalar kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için birbirleri ile yarışa girerek en iyi kampanyaları hazırladılar. Yeni yılın başlaması ile emekli promosyon ödemelerinde güncelleme yapıldı.

emekli10


Emekli Promosyonlarında Güncelleme Yapıldı!


2023 yılının ilk günlerinde en çok aralık ayı enflasyon rakamları araştırılmaya başladı. Son altı ayın enflasyon rakamları ile hem emekli hem de memur maaşlarının netleşeceğini ifade edebiliriz. Bu bağlamda milyonlarca emekli ve memur aralık ayı enflasyon ramaklarının TÜİK tarafından açıklanmasını bekliyor. 


2022 yılında normalde senede bir defa memur ve emekli maaşlarına aynı zamanda asgari ücrete zam yapılırken yüksek enflasyon rakamlarından kaynaklı temmuz ayında da zam yapıldı. Yapılan zammın ardından bankalar kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için birbirleri ile yarışa girerek çeşitli kampanyalar hazırladılar.

Başlangıçta 2. 500 TL gibi bir promosyon ödemesi yapılırken daha sonra güncel rakamlarla bu ödeme10.000 TL’ nin üzerine çıktı. Hatta Anadolu’nun bazı şehirlerinde özel bankalar olmadığından vatandaşlar bu kampanyadan yararlanamadığı için Hazine ve Maliye Bakanlığı’ nın talimatı ile kamu bankaları da promosyon ödemelerinde güncelleme yaparak yarış daha da kızışmıştı.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

61b97ae57f58a1713613ed73


20 Bin TL Ödeme!


Emekli promosyon ödemelerinin şartlarına baktığımız zaman kişi maaşını taşıdığı bankadan üç yıl kalma taahhüdü vererek bu kampanyadan yararlanabiliyor. Ayrıca emekli promosyon ödemeleri şubeden, internet bankacılığından ve mobilden başvuru yapılarak da gerçekleştirilebilir. Başvuru tarihlerini yakından takip eden emekliler bu sefer yeni yıl ile birlikte gelecek güncel rakamları merak ettiler.


Yeni yıla girdiğimiz bu günlerde emekli ve memur maaşlarına gelecek zam oranı merakla bekleniyor. Vatandaşlar aralık ayı enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından açıklanmasını merakla bekliyor. Açıklanacak enflasyon rakamları ile emekli ve memur maaşları da netleşecek. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin 8.500 TL olduğunu açıklaması ile gözler yine emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. 


Bankalar yeni yılın gelmesi ile emekli promosyon ödemelerinde güncelleme yapmaya gidiyor. İş Bankası yaptığı açıklama ile promosyon tarihini güncellemesinin yanında emeklilere ödenecek promosyonun da miktarının netleştiğini belirtti. 2022 yılında zam üstüne zam alan emekli promosyon ödemesi ile vatandaşlar üç yıl aynı bankada kalma sözü vermektedir. Özel bankalar burada müşterileri rakip bankalara kaptırmamak için 10.000 TL’nin üzerinde promosyon ödemesi yaptılar.


Çoğu bankada 31 Aralık 2022 tarihinde son bulan emekli promosyon ödemeleri yapılan EYT düzenlemesi ve 2023 yılının gelmesi ile yapılacak yeni güncellemeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediyor. Türkiye’ nin en büyük bankaları arasında yer alan İş Bankası emekli promosyon ödemeleri kampanyasını 31 Mart 2023 tarihine kadar uzattığını ilan etti. Ayrıca açıklamada maaşa göre emekli promosyon ödemesinin yapılacağı da vurgulandı. Burada 2023 yılında emekli ve memur maaşlarına yapılacak zammın ardından emekli promosyon miktarlarında da değişiklik yapılacağı yönünde yapılan açıklama dikkat çekti. 


Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan EYT düzenlemesi ile 2.5 milyon EYT’ linin de emekli sistemine dahil olacağını düşündüğümüz zaman bankalar emeklileri müşterisi yapmak için neredeyse 20.000 TL’ ye varan promosyon miktarlarını verecek. Emekli maaşları ocak ayında netleşecek emekli maaşları ancak EYT’ liler Şubat ayında ilk maaşlarını alacak. Dolayısı ile bankalar da şubat ayı içerisinde emekli promosyon ödemelerini için yapılacak çalışmayı şubat ayında yürürlüğe sokar.