Geçmiş dönemlerin aksine bu sene bankalar emekli maaşlarını kendilerine çekebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Emeklilere önerilen promosyonlar 10.000 TL’ye kadar çıktı. Bazı bankalar arkadaşlarını ve yakınlarını getiren kimselere de ek ödemeler yapıyorlar. Çoğu özel banka promosyonun yanında emeklilere ek imkanlarda sunarak onları etkilemeye çalışıyorlar. Bazı bankalar maaşını getiren emeklilere faizsiz ya da düşük faizli krediler sunuyor. Bunun yanında kredi ödemesi erteleme, uzun vade seçenekleri gibi yardımlarda da bulunuyorlar. Bahar döneminden beri süren promosyon yarışı daha da kızışacakmış gibi görünüyor. Çünkü sosyal medyada bankaların promosyon bedellerini artıracağına dair haberler dolaşmaya başladı. Bunu duyan emekliler bankaların açıklama yapmasını bekliyor!

Zamlar Gümbür Gümbür Geliyor

Emeklilere promosyon ödemelerinin bir süre daha uzatılmasıyla birlikte bankaların rekabete devam edeceği ile ilgili haberler gelmeye başladı. Bunun yanında kamu bankalarının da bu rekabete dahil olacağı da konuşuluyor. Yaşanan gelişmelerin emeklileri oldukça mutlu ettiği ortada. Süre uzatmasının etkisinin nasıl olacağı henüz bilinmezken emeklilerin aldıkları promosyonları iade edip yeniden bankalarını değiştirmek isteyeceği düşünülüyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı!

Eğer tahmin edildiği gibi bankalar kesenin ağzını iyice açıp emekli maaşlarını 15.000 TL gibi yüksek rakamlara çıkartırsa birçok emekli bu fırsatı değerlendirmek için vakit kaybetmeyecektir. Şimdi bankalar yapacakları promosyon miktarını açıkladı. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen emeklilerin ilgili bankalarla iletişime geçmesi bekleniyor. 

Bazı Bankaların Verdiği Promosyonlar Miktarları Açıklandı

Her banka kendi rekabet gücü doğrultusunda promosyon ücretlerini artırıyor. Şu an bankalara baktığımızda Finansbank ödemelerini 7.000 TL’ye kadar çıkardı. Garanti Bankası da 7.500 TL’ye ödeme yapıyor. Aynı şekilde 7.500 TL ödeme yapan Akbank bunun yanında Axess kart sahibi emeklilere 500 chip para tanımlıyor.

TEB bankasının ödemesi ise bir miktar düşük. 5.500 TL civarında ödeme yapıyor. Kamu bankalarına baktığımızda ise promosyonların daha düşük olduğunu görüyoruz. Halkbank ve Ziraat Bankası 750 TL civarında ödemeler gerçekleştiriyorlar. Yapılan bu düşük ödemelerden dolayı kamu bankalarının müşteri kaybettiği sosyal medyada konuşuluyor.