Emekli ve memur maaş zammında son durum nedir? Maaş farklarıyla ilgili ödeme tarihleri paylaşıldı. Yapılan açıklamada hangi emekli ne zaman maaş farkını alacak belli oldu. Memurlar ise iki parça şeklinde zamlı ödemelerini alabilecek. 2023 yılında %30'luk zammın ne zaman ödeneceği açıklandı.

Emekli ve memura ödenecek maaş zam farkına ilişkin çeşitli detaylar paylaşıldı. Buna göre maaş zam farkının hangi tarihlerde ödeneceği belli oldu mu? Geçtiğimiz günlerde Meclis'ten geçen karara göre %30 zam yapılacağı kesinleşmişti. Dolayısıyla maaş zammının bu aydan itibaren hesaplara yansıtılacağı düşünülüyor. Memurların alacağı maaş zam farkına ilişkin detaylı bilgiler aktarıldı.

Memur Maaş Zam Farkı Ne Zaman Ödenecek?

Memurların maaşlarının zamlı hali iki parçada ödenecek. 15 Ocak 2023 tarihinde maaş zammının %16.48'lik dilimi ödenecek. Kalan kısım ise sonraki günlerde hesaplara yatırılacak. Bu gelişme ile birlikte milyonlarca memur beklediği yanıt aldı. Öte yandan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üzerinden emekli olanlar için farklı tarihler verildi. Maaş zam farklarının hesaba yatacağı tarih için önemli açıklamalarda bulunuldu.

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Emekli Maaş Zammında Son Durum!

Emekli maaş zammına ilişkin farkların ne zaman ödeneceği de kesinleşiyor. Buna göre SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'nın ödeme tarihine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

  • Emekli Sandığı, ödemesini her ay 1'inden 5'ine kadar almaktadır.
  • SSK, her ayın 17'sinden 26'sına kadar emekli maaşını alıyor.
  • Bağ-Kur'da ise Şubat ayında zamlı maaşlarını alabilecek. 

Bu tarihler arasında emeklilerin zamlı maaşlarının yatırılması muhtemel gözüküyor.