Emekli zammı yarın açıklanacak dendi! SSK, Bağ-Kur, 4C’li maaşları yarın duyuruluyor. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 4C’li emekliler, memur ve asgari ücretliler için Temmuz 2023 tarihinde ara zam yapılacağı müjdesini verdikten sonra büyük bekleyiş başladı. Son birkaç aydır milyonlarca vatandaşın gündemini Türkiye genel seçimlerinden daha çok meşgul eden konu maaş zamları oldu.  

2023’ün ilk yarısındaki enflasyon verilerinin baz alınacağı ara zamda, ayrıca refah payı eklemesinin de Ocak 2023 tarihinde olduğu gibi yansıtılacağı açıklandı. Seçimin 2. tura kalmasının ardından 28 Mayıs tarihinden önce sürpriz bir gelişme yaşandı. Kamu işçisinin toplu iş sözleşmesi sonucunda yüzde 45 ve taban 15 bin TL maaşı ile memurların en az maaş miktarının 22 bin TL olmasının ardından sıra emeklilere geldi. Kulisten gelen haberler doğrultusunda emekli maaşına ilişkin yarın bir açıklama yapılacağı öğrenildi. İşte emekli maaş zammı hakkında detaylar haberimizde... 

Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı! Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı!

emekli maaş zammı temmuz 2023 ne kadar

SEÇİM ÖNCESİ BOMBA GELİŞME 

28 Mayıs 2023 genel seçimlerin ikinci turu gerçekleşmeden önce verilecek olan SSK, Bağ-Kur, 4C’li emeklilere zam haberi milyonları umutlandırdı. Verilecek olan emekli maaş zammı kararının yarınki açıklamaya göre seçimin gidişatını da değiştireceği düşünülüyor. Buna göre 16 milyon kadar emekli yarınki kararın ne olacağını büyük bir merakla bekliyor. Peki, emekli maaş zammı ne kadar açıklanacak? Temmuz 2023 emekli maaşları ne kadar olacak? 

SSK BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI NE KADAR 2023

EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR AÇIKLANDI? 

Emekli maaşlarının kulisten sızan bilgilere göre yarın açıklanacağı iddia ediliyor. Seçimin 2. turunda gidişatı değiştirecek bu açıklama merakla beklenirken emekli maaşlarının ne kadar olacağına dair tahminler de söz konusu. SSK, Bağ-Kur emeklileri ve memur emeklisi olan vatandaşlar için son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “7.500 - 10.000, 10.000 - 15.000, 15.000 - 20.000 ve 20.000 TL üstü” şeklinde maaşların kademeli biçimde arttırılmasına yönelik çalışmaların deprem öncesi yapıldığını ancak Temmuz 2023 ara zamlarını beklediklerini açıklamıştı. Bu doğrultuda en az emekli maaşı için 10 bin TL olacağı yönünde kuvvetli tahminler var.