Emeklilere avans ödeme var: 15000 TL nakit hesaplara yatacak!

Meteoroloji'den Kar Uyarısı: Çarşamba Gününden Sonra Kar Yağışları Etkin Olacak! Meteoroloji'den Kar Uyarısı: Çarşamba Gününden Sonra Kar Yağışları Etkin Olacak!

Her geçen gün bankalardan gelen yeni son dakika haberleri ile emeklilerin yüzü gülmeye devam etmektedir. Bunlardan birisi olan emeklilerin faydalanabilecekleri 15 bin TL'lik avans ile ilgili detaylara haberimizde yer veriyoruz.

Milyonlarca emeklinin faydalanabilecekleri kredi veya avans fırsatlarını inceleyebilir ve bankaların güncelledikleri içeriklere göz atabilirsiniz. SGK ile yapılan anlaşmalar neticesinde emeklilerin 3 maaşa kadar avans çekmeleri mümkün hale gelmektedir. Buna göre toplamda 15 bin TL'lik ödemelerin yapılması ve 36 ay gibi uygun vadelerde geri alınması söz konusu olacaktır.

Düşük Faizlerle Krediler

Pek çok vatandaşın rahat edebileceği avans tekliflerini oluşturan bankalar, emekli maaşlarına göre değişen tutarlarda kredi tanımlamasını gerçekleştirmektedir. Emekli maaşlarınızın yüksek olması halinde kredi fırsatlarının da artış göstereceğini belirtebiliriz. Maaşın 5,500 TL civarında olması halinde 15 bin TL'ye kadar kredi imkanından faydalanılması mümkün hale gelecektir.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Emeklilerin maddi açıdan rahatlamak için bankaların sundukları kredi fırsatlarını inceledikleri ve değerlendirdikleri görülmektedir. Buna göre 15 bin TL'yi bulan krediden faydalanmak için emekli maaşınızı aldığınız bankaya başvurmanız gerekmektedir. Nakit avans alma talebinizi iletmenizin ardından kredi notunuzun inceleneceğini ve buna göre onay çıkacağını vurgulayabiliriz.

Nakit avans alabileceğiniz bankalar arasında Akbank, Vakıfbank ve Yapı Kredi gibi bankalar yer almaktadır. Maaşınızı bu bankalardan birisinden almanız durumunda başvurularınızı gerçekleştirebilir ve nakit avanslarınızı hemen almaya başlayabilirsiniz. Emekli olmanız durumunda başvurularınızın onaylanmasını bekleyebilir ve onay mesajının ardından hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz mobil bankacılıktan, dilerseniz de ATM'ler üzerinden hemen elde edebilirsiniz. Bu hususlarda bilgi alabilmek için bankaların resmi web sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Kredi notunuzun düşük olmadığı durumlarda faydalanabileceğiniz hizmetlere bu sayede göz atabilirsiniz. Emekli maaşını farklı bankalardan alanların ise başvuruda bulunarak taşıma işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekecektir. Aksi halde nakit avans alınmasının mümkün olmayacağını belirtebiliriz.