Emeklilere daha önceden böyle müjde gelmedi! Promosyon, refah ve ikramiye payıyla cüzdanlar dolup taşacak! Detaylar haberimizin devamında…

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Günümüz şartlarında artan ekonomik sıkıntılarla vatandaşın gün geçtikçe alım gücü daha da düşüyor. Hiçbir şey almaya gücün yetmemeye başlamış olduğu şu dönemlerde emeklilerin gözü kulağı yapılacak zamlar ve gelecek promosyonlarda oldu. Son zamanlarda özellikle COVID-19 döneminde alınan yaralardan sonra artan enflasyon oranlarına göre yapılacak milyonlarca vatandaş için zam merak konusuydu. Gelen son bilgiler ise bir miktarda olsa emeklilerin yüreğine su serpti ve mutlu olmalarını sağladı. Eğer bu üçü bir arada gelirse emeklinin yüzü gülmekle kalmayacak. Emekli promosyon, ikramiye ve refah payına ilişkin ayrıntılar haberimizin devamında…

Promosyon, İkramiye ve Refah Payı Bir Arada

Milyonlarca emekli vatandaş 2023 yılı Ocak - Haziran dönemi 6 aylık enflasyon oranına göre gelecek olan zammı merak ediyordu. Promosyon, ikramiye ve refah payı ile birlikte emekli vatandaşlara üçlü  müjde geldi. BAĞ-KUR ve SSK emeklileri olan vatandaşlar için büyük bayram. Ocak ayında emekli vatandaşlar bir miktarda olsa yapılan zam ile ceplerinin para görmesinden memnundu derken yeni yılda yapılan zamlar ile birlikte her alanda hayatın zorlukları kapıya dayandı. 

Hal böyle olunca emekli vatandaşlar için gelecek     promosyon ödemeleri ve ikramiyeler merak konusu oldu. Şimdiye kadar daha önceden hiç promosyon ödemesini almamış olan emekliler 8 bin TL tutarına varan ödemeler ile ceplerini doldurabilecekler. Üstelik Nisan ayı ve Haziran aylarında BAĞ-KUR ve SSK emeklileri bir de bayram ikramiyesi alabilecek. Bir de Temmuz ayında milyonlarca emekliyi merakla bekleten Temmuz zammı gündem konusu.

14 Milyon Emekli Bayram Edecek

Milyonlarca Bağ-Kur ve SSK emeklisini rahatlatacak ve içlerini ferahlatacak yılın en büyük müjdesi bu. Promosyon, ikramiye ve refah payı ile birlikte cüzdanlar şişecek. 2023 senesinde 14 milyon emekli vatandaş yeni yapılacak ödemelerle hayatlarını sürdürebilmeleri adına ellerine çok güzel para geçecek. İkramiye üzerine promosyon ve üstüne yetmezmiş gibi zamlı maaş geliyor. Ocak ayı ile Haziran aylarının 6 aylık enflasyon oranlarına göre belirlenecek zam ile birlikte ikili bayram ikramiyesi de kapıda. Promosyonunu şuana kadar hiç almayan vatandaşlar ise yeni kampanyalarla bankalardan aldıklarıyla bayram edecek.

Emeklilere Promosyon ve Çift İkramiye

Milyonlarca emekli olmuş vatandaşı son zamanlardaki kötü giden, ekonomik olarak zorlayan günlerde mutlu edecek sürprizler bir bir gelmeye başladı. Promosyonunu şuana kadar hiç almayan emekli vatandaşlar alacakları 8 bin TL tutarındaki ödeme ile birlikte çok rahatlayacak ve kafasındaki bazı problemlerinden arınacak refaha ulaşacak. Şuana kadar daha önce hiç Promosyonunu almayan emekli vatandaşlar hemen başvurup bankaların yeni kampanyalarından yararlanabilirler. Kamu bankalarından promosyon ödemesi alacak olan vatandaşlar ayrıca daha düşük faiz oranları ile birlikte ihtiyaç kredisi de çekme imkanı sağlanıyor. 

Öte yandan şuana kadar daha net bir rakam olarak belli olmasa da Nisan ayı ve Haziran aylarında Bağ-Kur ile SSK emeklilerine çifte bayram ikramiyesi yapılacak. Ayrıca geçtiğimiz bayram 1.100 TL tutarında emekli vatandaşlara ödenen bayram ikramiyesisin artması da bekleniyor. Bu ekonomik olarak zor geçen günlerde emekli vatandaşlara bunların yanı sıra 6 aylık enflasyon oranına bağlı olarak Ocak ayı ve Haziran aylarına bakılarak Temmuz ayının 1’inde maaşlara zam yapılması bekleniyor. 2023 yılında hayata geçirilecek olan projeler ile emekli vatandaşlar bir nebzede olsa ekonomik açıdan rahat ettirilmeye çalışılıyor.