Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarına Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyası hızlı bir şekilde yetişiyor. Halkbank tarafından açıklanan ihtiyaç kredisi kampanyası ile emekliler aylık %1,55 faizle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar.

Türkiye'de yaşanan zorlu ekonomik koşullar nedeni ile emeklilerin çok büyük bir kısmı geçim sıkıntısı içerisindeler. Yapılan maaş zamları bile ne yazık ki emeklilere yeterli gelmedi. Yüksek enflasyon ile örtüşmeyen maaşları ile geçim sıkıntısı yaşayan emekliler sadece asgari ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bile borçlanmak durumunda kalıyorlar. Bu da bütçelerde bazı sıkıntılara sebep oluyor. Yaşanan tüm bu sorunlara Halkbank'ın faiz indirimli ihtiyaç kredisi paketi ile son verilebiliyor. Peki, Halkbank tarafından emekli müşterine özel olarak sunulan ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde kaç? Halkbank ihtiyaç kredisi özellikleri neler? İşte, Halkbank tarafından müşterilerine özel olarak sunulan ihtiyaç kredisinin merak edilen detaylar haberimizde.

HALKBANK FAİZ İNDİRİMLİ EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ!

Halkbank emekli müşterilerinin ihtiyaçlarını özel bir kategoride değerlendiriyor ve emeklilerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm noktaları oluşturuyor. Uzun yıllardır en çok emekli müşteriye sahip olan Halkbank bu neden ile de emeklilere özel bankacılık ürünlerini müşterilerin hizmetine sunuyor. Bunlardan birisi de en çok ilgi gören ihtiyaç kredisi oluyor. Bu ihtiyaç kredisinden faydalanabilmek için ise emekli olma ve emekli maaşını Halkbank'tan alma şartı bulunuyor. Halkbank tarafından emekli müşterine özel olarak sunulan ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde kaç? Merak edilen sorunun cevabı haberimizde yer alıyor.

Halkbank tarafından hazırlanan emekli ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşteriler faiz indirimi ile ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Normal müşterilerden çok daha düşük faiz imkanı ile ihtiyaç kredisi çekebilen emekli müşteriler için Halkbank gayet avantajlı bir banka konumunda. Halkbank tarafından normal ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere aylık %1,89 oranında faiz uygulanıyor. Ancak emekli müşteriler ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde bu krediyi aylık %1,55 faizle kullanabiliyorlar. 

Halkbank'ın emeklilere sunduğu tek imkan ise düşük faiz olmuyor. Banka müşterilerine esnek ödeme avantajları da vererek emeklilere kendi keselerine göre kredi taksiti ödeme fırsatı da sunuyor. Bütçelerini, gelir gider dengelerine göre değerlendiren emekli müşteriler kendilerine en uygun olan kredi ödemelerini ayarlayabiliyor.  Emekli müşteriler isterse kullandıkları kredilerini aylık eşit taksitli olarak geri ödüyor isteyen de farklı bir ödeme planı tercih ediyor. 
Ayrıca emeklilere Halkbank emekli maaş promosyonu da alabiliyor. İhtiyaç kredisi kullanabilmek için bankanın maaş müşterisi olmak gerekiyor. Bu durumda da emekli maaş promosyonu ödemesi almaya hak kazanılıyor. İhtiyaç kredisi dışında emekliler böylece Halkbank’tan 5.000 TL'ye kadar promosyon ödemesi alabiliyorlar. 

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak Milyonlarca emekliye az önce flaş duyuru geldi! 17-18-19-25-26-27 Ağustos’ta ek ödemeler hesaplara yatacak

Halkbank'tan 36 ay vade imkanı ile 20 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan emekliler bankaya her ay kredi taksiti olarak 776 Türk lirası ödüyorlar. Bu kredinin toplam 3 yıllık maliyeti de 27.964 Türk lirası olarak hesaplanıyor.