Emekliler için sunulan son dakika haberiyle promosyon ödemelerinde yeni dönem başladı. Emekliler adına mart ayının ilk bombası geldi.

Emekli vatandaşlara 9000 TL ödeme yapılacak. İşte, emekli vatandaşların güzünü güldüren ve cebini dolduracak olan yeni promosyon ödemesi ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Emeklilerin Yüzü Gülecek

Kamu bankaları ve özel bankalar emekli maaşı alan müşteri kazanmak için yarışı devam ediyor. Emekli promosyon ödemeleri Şubat ayında hızla artmaya devam ederken Mart ayı ödeme miktarları da ortaya çıkıyor. Özellikle EYT'lilerin emeklilik tarihini yaklaşması ile bankalar yeni emekli olacak vatandaşları müşterisi yapmak istiyor bu nedenle de promosyon miktarları şaha kalktı. Son dakika bilgisine göre emekliye Mart ayında 9 bin TL tutarına varan promosyon ödenecek. Peki, emeklilere en yüksek promosyon hangi banka veriyor? Emekli vatandaşlara promosyon veren bankalar ve detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Emekliler İçin Bankalar Yarışta

SSK veya BAĞ-KUR memur emeklisi ayrımı yapılmıyor.  Tüm emekliler için bankalar tarafından emekliler için oldukça özel promosyon teklifleri devam ediyor. Şubat ayında birçok banka tarafından emekli promosyonları için ödeme yapılacak olan rakamlarını güncellemişti. Mart ayı yaklaşırken bankalardan promosyonla ilgili yeni bilgiler de geliyor. Bunda EYT’lilerin Mart ayından itibaren emekli maaşı almaya başlamasının rolü de oldukça büyük. Bu durum bankaların iştahını kabarttı ve müthiş bir yarış başlattı. Gelen son bilgilere göre bankalar Şubat ayı devam ederken 9 bin TL tutarına varan promosyon vermeye hazırlanıyor.  Peki emeklilere en yüksek promosyon hangi banka veriyor? Emekli vatandaşlara promosyon veren bankalar ve detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

En Yüksek Promosyon Veren Banka Hangisi?

Kamu bankaları ve özel bankalar arka arkaya yeni promosyon ücretlerini açıklamaya başladı. Kamu bankalarının ve özel bankaların promosyon ödemlerinin ne kadar olduğuna bir göz atalım.

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank mart ayında emekli maaşına göre promosyon ödemelerini açıkladı. Bu bankadan emekli maaşını çeken müşteriler emekli maaşına göre 3000 TL, 4000 TL, 4500 TL ve 5000 TL tutarlarında emekli vatandaşlara bankanın müşterisi olması durumunda promosyon ödemesi yapacak.

Özel bankalarda ise ödenecek promosyon tutarları kamu bankalarına göre biraz daha yüksek. Akbank, ING Türkiye, Yapı Kredi, TEB, Türkiye İş Bankası gibi özel bankaların promosyon tutarları ise 5000 TL ile 9000 TL arasında değişiyor. Bankaların promosyon ödeme şartlar ise hemen hemen tüm bankalarda aynı bulunuyor.

Peki, emekli vatandaşlara bankalar tarafından verilen promosyon ödemelerinin şartları nelerdir? Haberimizin devamında yer alıyor.

Emekli Promosyon Şartları Nedir?

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Özel bankaların ve kamu bankalarının emekli promosyon başvuru şartları hemen hemen aynı diye belirtmiştik. SSK ve ya BAĞ-KUR yada memur emeklisi olmanız bankalardan emekli promosyonu ödemesi almanızı asla etkilemiyor. Promosyon almak isteyen emekli vatandaşlardan 3 yıl bankada kalacaklarına dair taahhüt vermeleri isteniyor. Bu taahhüdü veren emekli vatandaşlar üç iş günü içinde banka hesaplarından promosyon ödemelerini alabiliyor. Aynı zamanda promosyon fırsatından faydalanmak isteyen emekli vatandaşlara bankalardan yararlanabileceği başka avantajlar da oluyor. Pek çok nedenden dolayı promosyon olmadan önce mutlaka bankaların diğer avantajlarını da öğrenmenizde fayda var. Mesela bankanın ödediği promosyon tutarı aynıdır ama bir banka Havale EFT ücreti kesmez ama diğer banka da düşük faizli kredi verir. Bu nedenle emekli promosyonundan faydalanmak için banka seçerken bunlara dikkat ederek  kendinize uygun olan bankaya karar vermelisiniz.