Emeklilere yeni müjde var: Faizsiz nakit ödemesi yapılacak: Şartlara uygun olan emekli hemen alacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) veya Bağkur’a bağlı emekli vatandaşlar, bankaların emekli müşterileri için başlatmış olduğu kredi kampanyalarını yakından takip ediyor. Türkiye bankacılık sektöründe önde gelen bazı kamu ve özel bankalar, emekli müşterilerine kredi desteği sunuyor. Fakat emeklilerin bu tür kredi kampanyalarından yararlanarak acil nakit ihtiyaçlarını kapatmaları için 8 şartı sağlamaları gerekiyor.

En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde... En Az 16 Milyon Kişiye 6000 TL Ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayını Verdi Sıra Ödeme Gününde...

Emekli vatandaşların bankalardan faizsiz veya düşük faizli ihtiyaç kredisi çekebilmek için bazı şartlar öne sürülüyor. Bu şartların başında emekli ihtiyaç kredisi kampanyası başvurusunda aylık taksitlerin, emekli maaşını yüzde 70 oranını aşmaması kuralı dikkat çekiyor. Emeklilere sıfır faizli yani faizsiz kredi veren bankalar merak ediliyor. Ancak günümüzde bankaların verdiği ihtiyaç kredisi faiz oranları her geçen gün artarken, emekli maaş müşterilere faizsiz kredi veren banka bulunmuyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Emekli vatandaşlar, maaşları ile geçinmekte zorluk yaşarken acil nakit ihtiyacı oluşan durumlarda bankaların emekli maaş müşterilerine sunduğu kredi kampanyalarına başvuruyor. SGK ve Bağkurdan emekli olan vatandaşların yanı sıra malulen emekli olanlar da bu kredi kampanyalarından yararlanabiliyor. Emeklilere bankalar tarafından sağlanan kredi imkanından yararlanmak için vatandaşların çektiği kredinin aylık taksiti maaşının yüzde 70’inden az olmalıdır.

Emekli vatandaşlar, kredi çekmek istedikleri bankanın dışında herhangi bir bankada devam eden kredi borcunu kapatmadan yeni kredi çekemiyor. Dolayısıyla bankaların ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için herhangi bir kredi borcu ödememek gerekiyor. Emekli olan ve emekli kredisine başvuran kişilerin kredi notunun da yüksek olması gerekiyor.

Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, emekli olan kişinin aylık maaşına göre kredi hesaplaması yapıyor. Acil nakit ihtiyaçlarında bankaları tercih eden emekli maaş müşterileri aylık 2500 TL maaş alıyorsa aylık 650 TL kredi ödemesi yapabiliyor. Emekli maaşları bu kadar olan kişilerin aylık 650 TLyi aşacak tutarlarda geri ödemesi olan kredi çekmeleri mümkün olmuyor.