Emekli bayram ikramiyesi için günlerdir bekleyen emekli vatandaşların adeta hayalleri yıkıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması yaparak emekli Bayram ikramiyesini açıkladı. Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1100 TL olarak hesaplara yatacak. Ayrıca emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri de belli oldu.

Milyonlarca emeklinin hayalleri bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan Açıklama ile birlikte yıkıldı. Bayram ikramiyesi için büyük umutları olan emekliler en az 2500 TL ikramiye bekliyordu. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması yaparak ikramiyelere zam gelmediğini duyurdu. Emekli Bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1100 TL olarak hesaplara yatacak. Ayrıca emekli Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihte belli oldu.

Emekliye bayram ikramiyesi ve asgari ücrete zam konusunda günlerdir devam eden tartışmalar sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması yaparak emeklinin ve Asgari ücretlinin adeta hayallerini yıktı. Bayram ikramiyeleri ödemelerinde herhangi bir artış olmadığını söyleyen Vedat Bilgin, ikramiyelerin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1100 TL olarak ödeneceğini dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ödemeler için tarihi de verdi.

Emeklinin Bayram ikramiyesine zam yok

Asgari ücret ek zammı ve emekli bayram ikramiyesi zammı ile ilgili beklentiler devam ederken hayalleri yıkan açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilginden geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bugün yaptığı son dakika açıklamasında bayram ikramiyesi artışının gündemde olmadığını söyledi. Emekli vatandaşlar Bayram ikramiyelerini en düşük 1500 TL olarak bekliyordu. Bakan bilginin bu açıklaması ile birlikte emeklilerin adeta hayalleri yıkıldı. Bakan Bilgin açıklamasında 2 bayramda emekli ikramiyelerinin toplam maliyetini 25 milyar lira olduğunu belirtirken şu an Mevcut durumda zam konusunun gündeme gelmediğini dile getirdi.

Emekli ikramiyelerinde ödeme tarihi belli oldu

Diğer yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi de duyurdu. Emeklilerin bayram ikramiyesi 28-29 Nisan tarihlerinde hesaplarına yatacak nokta emeklilerin ikramiye için herhangi bir başvuru yapmaları gerekiyor. Doğrudan maaş aldıkları hesaplardan ikramiyeleri çekebilecekler.

Ziraat Bankası 120.000 TL'ye Kadar Net Ödeme Hazırladı! Banka İhtiyaç Kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Verecek Ziraat Bankası 120.000 TL'ye Kadar Net Ödeme Hazırladı! Banka İhtiyaç Kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Verecek

Asgari ücret zammı da hayal oldu

Diğer yandan mevcut enflasyon ve giderek artan Hayat pahalılığı nedeniyle Asgari ücretli çalışanlarda Temmuz ayında maaşlarına ek zam bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ekonomide dalgalanma olduğunu belirterek şu anda asgari ücrete enflasyona uygun güncellemenin gündemde olmadığını söyledi.

3600 ek gösterge son durum

3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili de konuşan bakan Bilgin, bu yılın sonuna kadar meclisten çıkacağını söyledi. EYT konusunun şu anda hükümet gündeminde olmadığını belirten bakan Bilgin, gerçekçi olduğunu ve gündemde olan konular hakkında bilgi vermek istediğini söyledi.