Milyonlarca emekli vatandaşa piyango vurdu. Müjde haber az önce geldi.

Emekli vatandaşlara en az 17 bin TL ikramiye verilecek. Başvuruda bulunarak ikramiye fırsatını kaçırmamak için zaman kaybetmeyin. Ekonomik olarak zor geçen günlerde milyonlarca emekli vatandaşın yüzünü gülümsetecek ikramiye müjdesi geldi. Detaylar haberimizin devamında…

Emeklilere Müjde Haber

Milyonlarca emekli vatandaşı çok yakından ilgilendiren emekli maaş zammı kararı yılbaşında belli olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklanan enflasyon rakamları sonrasında refah payı olacağını da duyurmuştu. Bu karar ile birlikte emekli maaşlarına %30 artış yapılırken en düşük emekli maaşı ise 5500 TL olarak belirlenmişti. 2023 yılında ise vatandaşların alacağı yeni asgari ücret ise 8.506 TL tutarında oldu. Ancak emekli vatandaşlara verilen kazanımlar bunlarla bitmedi. Bu defa emekli vatandaşların beklediği müjdeli haber ikramiyelerden geldi. Emekli vatandaşlara tam tamına 17.000 TL ikramiye ödenecek.

Milyonlarca emeklinin 2023 yılından beklentileri karşılanıyor. Yılbaşında %30 maaş zammı alan emekliler için şimdi de gündemde ikramiye konusu var. Bu defa emekli vatandaşları sevindirecek teklif CHP'den geldi. Emekli vatandaşlara 17 bin TL tutarında ikramiye ödenmesi için çalışmalar başladı. Peki, emekli vatandaşlar büyük ikramiyesine ne zaman kavuşacak? Emekli vatandaşlara ödenecek olan ikramiye ödemelerine zam var mı? Tüm detaylar haberimizin devamında…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Önergesi Mecliste

Cumhuriyet Halk Partisi bir son dakika açıklamasında bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi son dakika açıklamasında emekli vatandaşlara yapılan ödemelerin yetersiz olduğunu belirtti ve yeni bir önerge verdiklerini duyurdu. Cumhuriyet Halk Partisi meclise sunduğu önergede özellikle emeklilere verilen bayram ikramiyelerine yüksek zam yapılması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi önergesinde en az asgari ücret tutarı kadar bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin hazırladığı ve meclise sunduğu önergede emekli için istenen bayram ikramiyesi 8.506 TL oldu. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından meclise sunulan önergenin kabul edilmesi halinde emekli vatandaşlara 2023 yılında ödenecek toplam bayram ikramiyesi 17.000 TL tutarını bulacak.

Emekli Vatandaşlar İkramiyeden Ne Zaman Faydalanacak?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Herkesin gözü kulağı milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren emekli vatandaşların yararına olan bayram ikramiyesinin tutarına zam gelecek mi sorusunun yanıtında. Haberimizde belirttiğimiz gibi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından meclise çok ciddi bir teklif sunuldu. Ancak emekli vatandaşlar bayram ikramiyesi için bu rakamı beklemiyor. Bayram ikramiyesi şuan ki durumda 1100 TL olarak ödeniyor. Birçok kişi bu yılki Bayram ikramiyesinin 2500-3000 TL aralığına yükseleceği tahmin ediliyor. Şuan emekli vatandaşlar Ramazan bayramında 1100 TL ve Kurban Bayramında 1100 TL tutarında olacak şekilde yılda toplam 2200 TL bayram ikramiyesi alıyor. 2023 yılında ise birçok kişi bayram ikramiyesinin 3600-4100 TL aralığında olmasını bekliyor. Yani birçok kişinin beklediği tutar 2023 yılında toplam ödenecek olan bayram ikramiyesinin 7200-8200 TL aralığında olması. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sunduğu önerge kabul görür ise emekli vatandaşlar 17000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Her ne kadar şu anda bu durum kesinlikle kazanmasa da Ankara kulislerinde bayram ikramiyesi zammı yavaş yavaş konuşulmaya başlandı. Gelen bilgilere göre de bir ay içerisinde Ankara kulisleri bu durumu netleştirecek. Bu hafta mecliste konuşulması gündemdeydi ancak yaşanan deprem felaketinden sonra bayram ikramiyeleri askıya alındı. Ama yine de Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara önemli bir müjde verileceği tahmin ediliyor. Milyonlarca emekli vatandaşı sevindirecek bir karar çıkması bekleniyor.