Emekliye müjdeli haber: 7500 TL nakit ödeme, karşılıksız ödenecek!

SSK, Bağ-kur ile emekli sandığından maaş alanlar için yeni bir destek kredisi kampanyası hakkında duyuru yapıldı. Emeklilerin tamamı e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi sonrasında 7500 TL tutarı üzerinden yararlanabilecektir.

Emekliler için son yaşanan gelişmeler sonrasında maaş tutarlarının asgari ücret seviyesine çekilmesi beklenirken, oldukça sevindirecek bir haber yayınlandı. Emeklilerin tamamı başvurularını gerçekleştirmeleri sonrasında 7500 TL tutarındaki destekten yararlanabilecektir. Yeni emekli ya da hali hazırda emekli maaşını almaya devam eden herkesin e-devlet üzerinden yapılacak başvuruları kabul görmektedir.

Alınan emekli maaş tutarlarındaki düşüklükten dolayı şikayetçi olanların asgari ücret seviyesine çekilmesi yönünde bir talepte bulunulmasından sonra bankalar tarafından kampanyaların düzenlenmesi devam ediyor. Promosyon döneminin başlamasından sonra emekliler bir nebze olsun nefes almıştı. Bankalar tarafından sunulan emekli promosyonu konusunda bir duyuru gerçekleştiren TEB Bankası, emeklilere özel tek sefer olmak kaydı ile 7500 TL gibi bir ek ödeme yapılacağı konusunda bilgi aktardı. 7500 TL tutarına kadar promosyon ödemesi gerçekleştiren TEB Bankası, emekli vatandaşların kredi kartını kullanması halinde her ay 1000 TL, sağlık ve market alışverişlerinde geçerli yüzde 20 indirim ile birlikte aylık en fazla 500 TL altı ay süresince toplamda 300 TL indirim almaya hak kazanacak.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

E-Devlet Başvuruları Açıldı

Emekli promosyonu ödemeleri bakımından TEB bankası için mevcut şartlar konusunda merak uyandırıyor. Başvuru gerçekleştirmekten yana karar almak isteyen emekli vatandaşların ilk olarak maaşlarını mevcut banka üzerine taşıması gerekiyor. Daha sonrasında 3 yıl boyunca TEB bankasından maaşlarını alacağını taahhüt işlemini yerine getirmelidir.

Farklı bir bankaya taahhüt verilerek ödeme alınmadı ise mevcut banka promosyonundan fayda sağlanabiliyor. Aksi bir durumda diğer banka tarafından ödenen emekli promosyonunun tekrar iade edilmesi gerekmektedir. Taahhüt takip eden 3 yıl sonrasında tekrar başvuru yapılarak tekrar promosyon alınabilmektedir. Tüm vatandaşlar ise başvurularını e-devlet üzerinden çok rahat şekilde yapabilmektedir. Sonuçlar onaylandıktan sonra mevcut emekli hesabına banka tarafından yatırılmaktadır. Şuanda sizde başvuru yaparak bu haktan faydalanmaya başlayabilirsiniz.