Emekli bayram ikramiyesi heyecana beklenirken bu gruptan gelen bilgiler emeklilere sevinçten havalara oturmaya yetiyor. Özellikle enflasyon rakamlarının giderek arttığı son dönemde emekli vatandaşlar verilecek her kuruşu heyecanla bekliyor. Alım gücü giderek düşen emekliler 2022 emekli bayram ikramiyesi için kallavi bir zam beklentisinde. Emeklinin beklentide gerçeğe dönüşecek gibi duruyor. Çünkü kulislerde yer alan iddialara göre emekliye ciddi bir zam verilecek.

Ramazan Bayramı için artık sayılı günler kaldı ve emekli vatandaşların ikramiye ödemeleri hala netleşmedi. Özellik ve ekonomik olarak darboğazdan geçtiğimiz Bugünlerde emekliler kendilerine verilecek her türlü ek ödemenin peşine düşmüş durumda. Alım gücü giderek düşen emekliler Bayram ikramiyelerine yapılacak zammı öğrenmek için araştırmalarını sürdürüyor. Sadece emekli vatandaşlar değil aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlarda Bayram ikramiyesinden faydalanacak. Dini bayramlar öncesinde verilecek olan ikramiye tutarı ile ilgili olarak çok sayıda iddia da var. Peki, emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? 2022 emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Ekonomik krizin iyiden iyiye hissedildiği Bugünlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli vatandaşlara yeni bir müjdenin hazırlığına girdi. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda emekli vatandaşlara dini bayramlar öncesinde emekli ikramiyesi ödenmeye başlanmıştı. Emekli ikramiyesi sadece emeklilere değil aynı zamanda malulen emekliler ve dul ve yetim aylığı alanlara da veriliyor. 2022 yılı Ramazan ayı gelmesine rağmen bu yılki ikramiye tutarı açıklanmadı. Emekli vatandaşlar da büyük bir heyecanla ikramiyelerin ne kadar olacağını bekliyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre ise bu yıl emekli ikramiyesine kallavi bir zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta emekli vatandaşları enflasyon karşısında ezdirme yiyeceklerini söylüyordu. Yapılacak olan bu zammın emeklileri Bir Hayli memnun edeceği düşünülüyor. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 emekli Bayram ikramiyeleri erken yatar mı?

emekliye-oyle-bir-ikramiye-geliyor-ki-sevincten-havalara-ucuracak-iste-2022-emekli-bayram-ikrami

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak 2022?

Her yıl olduğu gibi 2022 Ramazan Bayramı öncesinde de emekli Bayram ikramiyeleri gündemde. Birçok kişi arama motorunda 2022 bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusuna yanıt arıyor. Bu yıl Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyelere zam yapılması bekleniyor. Öncelikle bayram ikramiyelerinin ramazan ayının son haftasında hesaplara geçeceği biliniyor. Doğrudan emeklinin maaş hesabına yatacak olan ikramiye ödemelerini ATM'den çekmek mümkün olacak.

emekliye-oyle-bir-ikramiye-geliyor-ki-sevincten-havalara-ucuracak-iste-2022-emekli-bayram-ikrami-2

2022 bayram ikramiyesi kaç TL?

Emekli bayram ikramiyesi 2020 yılında ödenmeye başlandı ve 1000 TL olarak emeklilerin hesabına yatıyordu. 2021 yılında ise enflasyon oranında ikramiyelere zam yapıldı ve 1100 TL olarak hesaplara geçmeye başladı. Mart ayı enflasyonu yüzde altmış çıkınca emekli vatandaşların beklentileri de arttı. Yani enflasyon oranında zam yapılması halinde emeklinin Bayram ikramiyesinin 1800 TL civarında olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdir hakkını kullanırsa her bayram öncesinde 2.500 TL'ye kadar emekli ikramiyesi verilebilir. Bu da yıllık 5000 TL ikramiye demek olur.