Türkiye'de kamu hizmetlerinin önemli bir kolu olan Emniyet Genel Müdürlüğü, hizmetli kadrosuna 38 memur alımı gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu İlan sayfasında yayımlanan duyuruya göre, adaylar belirli genel ve özel şartları sağlamaları kaydıyla başvuruda bulunabilecekler. Bu önemli alım fırsatıyla ilgili detayları sizin için derledik.

Emniyet Genel Müdürlüğü, hizmetli kadrosuna yapılacak 38 memur alımı için başvuruları kabul etmeye hazırlanıyor. Adaylardan aranan genel şartlar arasında, Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına kadrolu statüde personel alımı yapılacak olması bulunmaktadır. Ayrıca, adayların 2022 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nde belirtilen sağlık şartlarını taşıma, sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olma şartları da adaylardan istenen kriterler arasındadır. Sınav komisyonunun, değerlendirme sonucunda herhangi bir adayı başarılı bulmama hakkına sahip olduğu da belirtilmiştir.

İş Bankası Elini Taşın Altına Koydu 32.800 TL Ödemeye Razı Geldi! Promosyonlar Bu Ay Rekor Tazeledi! İş Bankası Elini Taşın Altına Koydu 32.800 TL Ödemeye Razı Geldi! Promosyonlar Bu Ay Rekor Tazeledi!

Özel şartlar kapsamında ise hizmetli pozisyonu için herhangi bir ortaöğretim programından mezun olma şartı aranmaktadır. Bu pozisyon için başvuru yapacak adayların 02.01.2023 tarihi itibariyle 25 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

EGM memur alımı başvuruları 2 Ocak-12 Ocak 2024 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular, Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapılacaktır. Adaylar, başvurularına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek ve sınavlarıyla ilgili detayları bu platform üzerinden öğrenebileceklerdir.