Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu, takımın çıkacağı antrenmandan önce basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin, Fenerbahçe'nin 1959 yılından önceki şampiyonluklarının sayılmasını talep etmesiyle ilgili yaptı

Teknik direktör Erol Bulut'un takımdan gönderilmesinin ardından sezon sonuda kadar teknik direkörlük görevi verilen Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu, antrenman öncesi gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Sarı lacivertlilerin pazar günü yapacağı Kasımpaşa maçı öncesi takımın başında idmana çıkan Belözoğlu, şampiyonluk yarışının içinde kalacaklarını söyledi. Takımın yeteneklerine ve azmine olan güvenin sonsuz olduğunu kaydeden Emre Belözoğlu, arzuladığı oyunu oturtmak için yeterli zamanın olmadığını, kalan 6 haftada toplanabilecek en fazla puanı alarak şampiyon olmak istediklerini vurguladı. 

"Antrenman yöntemlerini değiştirdik"

Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir! Burak Yılmaz Türkiye'ye mi Dönüyor? Süper Lig'den O Takımda Oynayabilir!

Takımın genel oyununda gelişmelerin olduğunu belirten Belözoğlu, antrenman yöntemlerini de değiştirdiklerini söyledi. Takıma oturtmaya çalıştığı oyun anlayışının maçların belli bölümünde başarıyla uygulandığını kaydeden Belözoğlu, bu oyunu maç geneline yaymak için önlerinde uzun bir sürecin bulunduğunu vurguladı. Şampiyonluk kovalayan bir takıma yakışan güçlü oyun anlayışını oturtmak istediğini belirten Belözoğlu, Süper Lig'de bulunan her takımın planları ve önemli silahları olan ciddi ekipler olduğunu ifade etti. 

Maç sonunda Aykut Kocaman ile konuşması!

Medipol Başakşehir maçında rakip takımın teknik direktörüyle maçın bitimine 15 saniye kalan konuşmasının eleştirildiği hatırlatan Belözoğlu, Ayku Kocaman ile 3 Temmuz sürecinde bir kader birlikteliği yaptıklarını açıkladı. Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'ni efsane futbolcularından biri olduğunu kaydeden Emre Belözoğlu, rakip teknik adamla konuşmanın normal bir şey olduğunu ancak Türk futbol camiasının bunu kavrayabilecek olgunlukta olmadığını dile getirdi. Aykut Kocaman'ı bir hoca ve bir ağabey olarak gördüğünü aktaran Belözoğlu, konuştukları meselenin oyunla ilgili olduğunu ifade etti. 

Ahmet Nur Çebi'ye cevap!

Belözoğlu, Fenerbahçe'nin 1959 yılları öncesindeki şampiyonluklarının sayılması için yaptığı taleple ilgili, "Biz konuşarak icraat yapmıyoruz, çok konuşmakla başarı kazanılmıyor" şeklindeki açıklamalarını da değerlendirdi. Bazı durumların Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın iyi gitmediğini anladıklarını kaydeden Belözoğlu, bu açıklamaların normal olduğunu belirtti. Şampiyonluk yolunda takımı bir arada tutmak için yapılan açıklamaları anlayışla karşıladığını aktardı.