En az 1 çocuğu olan ailelere ödenecek olan destek seçim sonrası kesinleşti. 8 bin 500 TL’de kesinleşen ödemelerden tüm haneler yararlanabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ailelere yapılacak yardımla ilgili seçim öncesi açıklama yapmıştı. Çocuğu olan hanelere ayırt etmeksizin yapılacak bu maaş ödemeleri ile sosyoekonomik anlamda rahatlık sunmak amaçlanıyor. Peki, ödemeler ne zaman başlayacak? Çocuklu ailelere ne kadar ödeme yapılacak? Vatandaşlar destek ödemesi başvurusunu nereden yapacak? 

Seçim öncesinde Ak Parti’nin beyannamesinde yer alan sosyal yardımlarla ilgili açıklama yüz binlerce hanenin mutlu, rahat ve geçinebilecek seviyeye gelmesini sağlayacak. Aile Destek Sistemi olarak kurulacak olan ve vatandaşlık maaşlarının sağlanacağı projede hanelere maddi destek verilecek. Bunun yanı sıra planlanan proje çerçevesinde 53 noktada sosyal yardımlar uygulamaya konulacak. 

aile destek programı başvurusu

TÜRKİYE AİLE DESTEK KORUMA PROGRAMI 

Ülkemizde kurulması planlanan Aile Destek Koruma Programı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların yoksulluk sınırından çıkarılacağını belirtti. Sosyal yardımlar ile birleşecek olan Türkiye Aile Destek Koruma Programı ile tüm vatandaşları kapsayıcı bir sistem oluşturulacağı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından da bildirildi. Yeni Meclis’in göreve başlaması ile en kısa zamanda çalışmalar başlatılarak, başvurular alınacak. 

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

SOSYAL YARDIMLARA ZAM GELECEK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde maaş zamlarına ilişkin konuşmasında vatandaşlara yapılan sosyal yardımlarda da zam gerçekleştirileceğini belirtti. Buna göre Temmuz ayında sosyal yardım ödemelerinde geliri asgari ücret altındaki vatandaşlar ile herhangi bir geliri olmayan haneler için asgari ücret miktarında ödemeler aylık olarak hesaplara yatacak. 

aile destek başvuru e-devlet

Belirtilen ödemeler kurulacak olan vatandaşlık fonundan gerçekleştirilecek. Sosyal statü ile mali durumları kontrol edilecek olan ailelere buna uygun biçimde devlet desteği verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında verilen destekler güçlendirilerek vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra rahatlığı da sağlanacak. Hayat standartlarının yükseltilmesi sosyal yardımlardaki iyileştirmeler ile vatandaşlık fonu kapsamında sağlanacak.